Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite için Lone Survivor ve Survival Puanı nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununa 8 Ağustos 2019 güncellemesi ile gelen Lone Survivor unvanını ve Survival Puanı sistemini sizler için anlattık.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununa 8 Ağustos 2019 tarihinde büyük bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile oyuna bolca yeni içerik eklendi. İçeriklerden bazıları ise Lone Survivor isimli bir unvan ve Survival Puanı sistemi idi. Öncelikle Survival Puanı sisteminden bahsetmek istiyoruz; PUBG Lite oyununun geliştirici ekibi, bunu ana sistemlerden bir tanesi olarak tanıtıyor.

PUBG Lite

PUBG Lite için Survival Puanı sistemi nedir?

Geliştirici ekibin söylediğine göre bahsetmiş olduğumuz sistem sayesinde bu video oyununu çok oynayan oyuncular ödüllendirilecek. Bu ödüller arasında unvanlar da yer alacak. Fakat birinci sezon başladıktan sonra eğer bir oyuncu oyunu oynamayı bırakırsa, o oyuncu sistem dahilinde unvansız bırakılıyor. Oyuncu eğer bu oyunu bir kez oynarsa, 1 Survival Puanı ile temiz başlangıç yapacak.

Bu arada, Survival Puanı ile oyuncu eşleştirme sisteminin de herhangi bir bağının olmayacağını belirtmek isteriz; bu sistemin amacı, oyunu çok oynayan oyuncuları, unvanlarla ödüllendirmek. Zamanını PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununu oynayarak değerlendiren oyuncular, zamanla daha yüksek unvanlar kazanacaklar. Mesela, ulaşılabilecek en yüksek ve normal unvan, Uzman olacak.

Uzman unvanı ve Uzman unvanından daha düşük unvanlar (Acemi, Çaylak, Deneyimli ve Kıdemli) 5 sınıfa (V, IV, III, II ve I) ayrılacak. Uzman unvanından daha yüksekte unvanlar seviyelere ayrılmayacak. Yani, yüksek seviyede bulunan unvanlar tek tip olacak. Bu unvanlar için Survival Puanı, oyuncuların yeteneklerine; daha yüksek dereceler ve öldürme sayıları gibi zaman yatırımlarına bağlı olacak.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite için Lone Survivor unvanı nedir?

Survival Puanı ile birlikte işleyecek olan unvanların en yükseği, Lone Survivor unvanı olacak. Lone Survivor unvanı, şu an bu video oyununda ulaşabileceğiz son unvandır ve kendisi sadece Survivor unvanını kazanmış, 1000 oyuncuya verilir. Bu unvan,, dediğimiz gibi özel bir unvandır ve birinci sezonun sonuna kadar devam ettirilmesi için özel bir çaba gerektirir. Bu çaba, düzenli olarak oyunu oynamaktır.

Öyle ki Lone Survivor unvanı kazanmış bir oyuncu, oyunu 1 hafta boyunca oynamazsa, oyuncu liderlik tablosundan kaldırılır. Bu noktada belirtilen liderlik tablosu da oyun içerisinde her 2 saatte 1 kez yenilenir. Ayrıca, oyuncuların oynadıkları mod ve perspektiften bağımsız olarak, yeni ödül sistemi, oyuncuların en yüksek ulaştığı unvan özelinde verilecek. Bunu da sizlere belirtmek isteriz.

Bu unvan sisteminde, sezonluk ödüller de yer alacak. Mesela, oyuncuların oynadıkları modlardan veya bakış açılarından bağımsız olarak elde edilen en yüksek unvanlara göre ödüller verilecek. Bu ödüllerin dağıtımı, sezon finallerinde gerçekleştirilecek. Mesela, birinci sezonun ödülleri 2 Ekim 2019 tarihinden itibaren dağıtılmaya başlayacak. Dağıtım bitişi de ikinci sezonun başlangıcı olacak.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x