Şu an piyasadaki neredeyse tüm dijital oyun satışı platformlarında büyük bir problem bulunuyor: Yeni oyunların keşfedilebilir olması. Nintendo şu an eShop ile bu sorun ile karşı karşıya. Steam zaten yıllardır bu sorunu çekiyor ama Valve ekibi ciddi anlamda bu işin üzerinde duruyor. Sony ve Microsoft ise Xbox Live ve PlayStation Network platformlarında bu konuda ciddi anlamda kötü bir iş çıkartıyor. PlayStation Network, belki de bu konuda en kötü platformlardan biri. En azından Omensight oyununun geliştirici ekibine göre bu durum böyle. Bu ekibin dediğine göre PlayStation 5 ile PlayStation Network sisteminin değişmesi gerekiyor.

PlayStation 5

Acaba PlayStation 5 ile Sony böyle bir değişiklik yapar mı?

GamingBolt ekibine röportaj veren Spearhead Games, “Yüksek performans her zaman iyidir çünkü bizler oyun geliştirirken, daha fazla imkana sahip oluruz. Ayrıca, video oyunlarımızı satışa sunduğumuz platformlarda, oyuncuların yeni oyunları daha rahat keşfetmelerini sağlayan iyileştirmeler görmek isteriz. Bu konuda PlayStation Network gerçekten çok kötü. Umuyorum ki bu sistem, PlayStation 5 ile değişir.” dedi konu hakkında.

Spearhead Games ekibi ayrıca gelecekte daha da popüler olabilecek Xbox Game Pass gibi abonelik sistemlerinden bahsetti. Spearhead Games, önümüzdeki senelerde bu tip sistemlerin veya NVIDIA Shield gibi sistemlerin nasıl bir şekilde ilerleyeceğini çok merak ediyor ve bu sistemler içerisinde de yeni çıkan, bağımsız oyunların nasıl pazarlanabileceğini merak ettiğini belirtiyor. Bakalım gelecekte neler olacak? Yine de bizler sağda solda hiç oynamayacağımız oyunların reklamlarını görmek istemeyiz.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster