Fark ettiyseniz, son zamanlarda ardı arkası kesilmeyen bir PlayStation 5 söylentileri dolanıyor etrafta. Konsolun ne zaman çıkış yapacağı konusunda, ne gibi özelliklere sahip olacağı konusunda, çıkış oyunları konusunda ve daha birçok konuda, oyuncu kitlesinin kafasını karıştırmayı başaran söylentiler dolanıyor internette. Dikkatinizi çekti mi bilemeyeceğiz ama Microsoft’un gururu Xbox konusunda öyle söylentiler yok etrafta. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz atasözü geliyor aklımıza ister istemez. Fakat durumların aslında hiç de düşündüğümüz gibi olmaması ihtimalini de göz önünde bulundurmamız gerekli. Sonuçta Microsoft’tan bahsediyoruz. Tahmini olarak 2020 yılında çıkacağı düşünülen PlayStation 5’in hemen ardından bir sürpriz ile karşı karşıya bırakabilir bizleri.

PlayStation 5

2020 yılı, gelecek Xbox konsolu için bir çıkış tarihi olabilir

GamingBolt ile konuşan Wedbush Securites’ta bir analist olan Michael Pachter’ın tahminlerine göre, gelecek Xbox konsolu, PlayStation 5’in hemen ardından çıkışını gerçekleştirebilir. Michael Pachter, “Xbox One X daha yeni çıkışını gerçekleştirmiş olduğu için, 2019 yılında yeni bir konsol çıkaracaklarını düşünmüyorum. Asıl olay da, her iki şirketin de birbirinden haberi var olduğu için, biri yeni bir konsol üzerinde çalıştığında ve konsolun yolda olduğunda, diğeri de bilir. PlayStation 3’ün o kadar geç çıkmasının sebebinin hücre işlemci ile işlerin zor olduğu ve Sony’nin fabrika üretimine yeterince hızlı başlayamamış olmasından dolayı olduğunu düşünmüyorum. O tarz sarsıntılı çıkış bir daha gerçekleşmez. Eğer birisi bir çıkış tarihi seçerse, diğeri de orada olacaktır.” diyerek fikirlerini dile getirdi.

Uzun uzun açıklamalarını yapan Michael Pachter, sunmuş olduğu sebeplerin ardından, “Gelecek Xbox’ın da, PlayStation 5’in de 2020’de çıkacağını düşünüyorum.” dedi. Açıkçasını sorarsanız, sunmuş olduğu sebepler, fazlasıyla mantıklı geldi bize. Sonuçta, Microsoft’un göz bebeği ve gururu olan elit konsol, biz oyuncuların huzuruna çıkalı daha 1 yıl bile olmadı. 7 Kasım 2017 tarihi, bizler için henüz daha birkaç ay öncesi. Bu sebeple de, Microsoft ekibi yeni konsollarını hemen çıkarmak istemeyecektir. Yani, 2019 yerine, Michael Pachter’ın da tahmin ettiği gibi, Sony’nin yeni konsolu ile birlikte 2020’de güzel bir çıkış ile karşılaşabiliriz.

Etiketler:

,