Daha çok oyuncular tarafından kullanılan; hem fikirlerinizi, hem göstermek istediklerini paylaşabildiğiniz, hem de istediğinizle rahatça konuşabildiğiniz platform olan Discord, pek akla gelmeyecek bir şekilde, konsol ile PC platformunu kullanan oyuncuları birleştirmeye hazırlanıyor. Elbette böylesi büyük bir adım için gerekli olan karar, tek başına verilmedi. Aynı zamanda, günümüzün en büyük şirketlerinden biri olarak kabul edebileceğimiz Microsoft da bu kararı sonuna kadar destekliyor.

Microsoft

Microsoft ile Discord, PC ve konsol oyuncularını bir araya getiriyor

Microsoft ve Discord tarafından alınan bu önemli karar, resmi Xbox internet sitesi aracılığıyla duyuruldu. Yapılan duyuruya, “PC ve konsol oyuncuları, birleşin! Bugün, Xbox ve Discord arasındaki yeni işbirliğini duyurduğumuz için heyecanlıyız.” şeklinde giriş yapan şirket, gerçekleşen bu önemli gelişmenin sebebini de açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, dünya üzerinde bulunan oyuncular tarafından çokça sevilen Discord, oyuncu kitlesinin iletişimi açısından büyük bir öneme sahip. Yapılan geri dönüşlerden yola çıktıklarını belirten Microsoft ekibi, oyuncuların Xbox hesapları ile Discord hesaplarını bağlayarak, arkadaşlarla iletişimin kolaylaştırıldığını dile getirdi.

Yeni gelişmelerin nasıl çalıştığına gelelim. Xbox One üzerinde, hesap ayarlarını açmanız gerekmekte öncelikle. Burada, bağlı sosyal hesaplar seçeneğini seçmelisiniz. Karşınıza Discord hesabınızı bağlayabileceğiniz yeni bir seçenek çıkacak. Xbox’tan gerekli olan kodu aldıktan sonra, Discord uygulamasını açıp kodunuzu bağlantılar sekmesinde kullanmanız gerekiyor. PC üzerinden veya mobil cihazınız üzerinden ise, yine bağlantılar sekmesine göz atmanız gerekmekte. Burada, Xbox hesabınızı bağlayabileceğiniz seçenek bulunuyor olacak. Xbox Live seçeneğine tıklayarak, hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Gerekli izni verdikten sonra da, hesabınız birleşmiş olacak.

Microsoft ekibinin, zaten PC ve konsol oyuncuları arasındaki kopukluğu kaldırmak için ellerinden geleni yapıyor oluşlarını görmezden gelemeyiz elbette. Bugüne kadar, PC ve konsol oyuncularının birlikte oynayabilmesi için önemli adımlar attılar. Sony, genelde bu bağlantıya karşı çıkan taraf oldu ama Nintendo ekibinin onayladığı alanlar oldu. Ellerinden geleni yapmaya devam eden şirket, şimdi de oyuncular için güzel avantajlar sağlayabilecek olan Discord ile birleşme adımı atıyor. Umarız ki, yakında diğer önemli şirketler de, PC ve konsol oyuncularının bir arada oynayabilmesi konusunda çalışmalar yapar.

Etiketler:

,