Şu an piyasada PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsolları bulunuyor. Bu konsolların gayet iyi sattığını da biliyoruz. Buna rağmen Sony ekibi, hatta önceki söylentilere göre Microsoft ekibi de yeni nesil konsolları üzerinde hızla çalışıyor. İşte bugün ortaya çıkan yeni bilgilere göre ise, Sony ekibi bu yeni nesil konsol işinde daha fazla acele ediyor gibi görünüyor. Çünkü farklı şirketler ve fabrikalardan gelen bilgilere göre, PlayStation 5 konsolunun üretimi başladı, hem de oldukça hızlı bir şekilde.

PlayStation 5

Ortaya çıkan bazı somut bilgilere ve söylentilere göre Tayvan’da bulunan Taiwan Semiconductor Manufacturing Company isimli bir şirket ve fabrika, şu an hızlı bir şekilde 7nm teknolojili çipleri üretiyor. Öncelikle 7nm teknolojili çiplerin yeni nesil konsollarda kullanılabileceği hakkındaki söylentileri daha önce duymuştuk. Şimdi ise benzer bir haber alıyor olmamız, bu tip bilgilerin gerçek olabileceğini bizlere söylüyor olabilir.

Tüm bunların haricinde, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company daha önce bir mali konferans gerçekleştirmişti. Bu konferans sırasında şirket, bu çipleri video oyunu sektörü ile alakalı bir iş için ürettiklerini belirtmişlerdi. Bu da akıllara direkt olarak PlayStation 5 konsolunu getiriyor. Çünkü Sony ekibi genelde konsollarını veya konsolları ile alakalı parçaları bu bölgede üretiyor.

PlayStation 5 ile alakalı söylentiler devam ediyor

2018 senesinin başından beri yeni nesil konsollar hakkında sürekli olarak yeni ama resmi olmayan bilgiler almaya devam ediyoruz. Bu bilgiler, özellikle de yeni nesil konsolların çıkış tarihi hakkında oluyor. Geçmişte, yeni nesil Xbox konsolunun en erken 2020 senesinde piyasaya sürülebileceğini duymuştuk. Bundan daha önce de Sony ekibinin yeni nesil konsolunun 2019 veya 2020 senelerinde geleceğini duymuştuk. Bakalım Sony ve Microsoft, yeni nesil konsol işine ne zaman tam olarak başlayacak ve oyunların önüne bu konsolları sunacak?

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster