PlayStation 5 konsolunun geriye dönük uyumluluk vereceği henüz kesin değil

Acaba PlayStation 5, geriye dönük uyumluluk sistemini destekleyebilecek mi?

Daha önce Sony, bazı açıklamalar yaparak PlayStation 5 konsolunda geriye dönük uyumluluk desteği sağlanacağını belirtmişti. Bu destek sayesinde oyuncular, sahip oldukları eski nesil PlayStation oyunlarını, Xbox One konsolunda olduğu gibi oynayabilecekti. Geçen günlerde Sony, bu yeni nesil konsolu hakkında daha da fazla yeni bilgi verdi ve bu bilgilerden bir tanesi de bahsi geçen destek hakkında idi.

PlayStation 5

PlayStation 5, geriye dönük destek verebilecek mi?

Sony tarafından yapılan açıklamalara göre yeni nesil konsol için geriye dönük uyumluluk desteği henüz hazır değil. Konsolların mühendisleri şu an bu sistemi başarılı bir seviyeye çıkartabilmek için çalışıyor ama henüz böyle bir seviyeye ulaşılamadı. Konsolun piyasaya sürülmesine de 1 sene olduğunu göz önünde bulundurursak, bazı oyuncular bu konuda hafiften korku yaşamaya başladı.

Sony tarafından yapılan açıklamalara göre bu sistem için belirlenmiş olan takım, tüm gücüyle geriye dönük uyumluluk desteğini aktif edebilmek için çalışıyor. İnternet alemindeki oyuncuların bir kısmı ise Sony şirketinin bu desteği yetiştiremeyeceğini düşünüyor. Bir başka kısım oyuncu ise 1 senede böylesine bir desteğin kesinlikle tamamlanabileceğini belirtiyor.

Şirket tarafından kurulan cümlelere baktığımız zaman anlıyoruz ki Sony, PlayStation 5 konsolunda bu desteği hazır hale getirdiği zaman gerekli açıklamaları yapacak. Yani, konsolun çıkışında oyuncuları herhangi bir sürpriz beklemiyor olacak. Bu sebepten ötürü de şu an elimizden yapılabilecek tek bir şey geliyor; o da beklemek. Bakalım Sony, bu işin altından başarıyla kalkabilecek mi?

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x