PlayStation 5 konsolunun 2020 senesinin tatil döneminde çıkacağını onaylandı

Bu sırada Sony, yeni nesil konsollarının adının PlayStation 5 olacağını da netleştirdi.

Sony, oldukça sürpriz bir şekilde bugün yeni nesil konsolları hakkında önemli açıklamalar yaptı. Bu açıklamalardan, tek tek bahsedeceğiz. Bu yüzden de bir an önce haberimize geçmek istiyoruz. Konu hakkında sizlere sunacağımız ilk haberimiz, şirketin yeni nesil konsolunun adı ve ne zaman piyasaya sürüleceği. Açıklamalara göre bu konsolun adı PlayStation 5 olacak ve 2020 senesinin tatil döneminde çıkacak.

PlayStation 5

PlayStation 5 hakkındaki bu bilgiler tahmin ediliyordu

Bu noktada kendinizi veya bizi sorguluyor olabilirsiniz: Yahu, bu yeni nesil konsolunun adı PlayStation 5 olacağı ve 2020 senesinde çıkacağı zaten bilinmiyor muydu? Aslında biliniyordu ama söylentiler aracılığı ile biliniyordu. Tabii, konsolun adının tahmini ve çıkış senesini tahmin etmek oldukça kolay ama şimdi Sony, resmi açıklamalar yaptığı için çok daha net bir şekilde konuşabiliriz.

Bahsetmiş olduğumuz bu bilgi, Wired isimli bir dergi tarafından verildi; bu dergiye, Sony Interactive Entertainment şirketinin CEO koltuğunda oturan Jim Ryan konuştu. Jim Ryan, artık bu konsol hakkında konuşabiliyor olmasının çok rahatlatıcı olduğunu da belirtti ve açıklamalara bakacak olursak, 2020 senesi içerisinde yeni nesil konsol hakkında yeni bilgiler almaya da devam edeceğiz.

Geçmişte karşımıza bazı söylentiler çıkmıştı ve bu söylentilerin bir tanesine göre yeni nesil konsolun adı PlayStation V olacaktı. Bu söylenti, konsolun doğrulanan geliştirici kiti ile de desteklenmişti; bu geliştirici kiti, V şeklinde kısmen çirkin bir tasarıma sahipti. Şimdi ise resmi bir açıklamanın yapılmış olması ve konsolun adının PlayStation 5 olarak açıklanması, bizi gerçekten rahatlattı.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x