PlayStation 5 konsolunun yeni etkinliği 16 Eylül 2020 için duyuruldu

Final Fantasy XVI, Gran Turismo 7 ve çok daha fazla video oyununu da bu etkinlikte görebiliriz.

Sony Interactive Entertainment, PlayStation 5 konsolunun çıkış tarihi, ön sipariş tarihi ve fiyat bilgileri konusunda aylardır oyalıyor. Şimdi ise tüm bu bilgileri öğreneceğimiz etkinlik duyurulmuş olabilir. Şirket tarafından yapılan yeni bir açıklamaya göre 16 Eylül 2020 tarihinde, Türkiye saati ile 23:00’da başlayacak olan bir etkinlik düzenlenecek. Bu etkinlik, 40 dakika civarında bir uzunluğa sahip olacak ve şirketin yeni nesil konsolu için geliştirilen birinci parti oyunlar hakkında yeni bilgilerin sahibi olacağız. Daha fazla birinci parti oyun görecek olmamız tabii ki çok güzel bir şey ama muhtemelen asıl bilgiler de verilecek.

Ne yazık ki bu konu hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmadı ama Sony Interactive Entertainment, bahsi geçen etkinlik sırasında PlayStation 5 konsolunun çıkış tarihini, ön sipariş tarihini ve fiyat bilgilerini açıklayabilir. Bu hafta içerisinde aynı bilgiler Microsoft tarafından Xbox Series S ve Xbox Series X için açıklanmıştı. Microsoft tarafından atılan bu adımdan sonra da Sony Interactive Entertainment tarafının bu bilgileri açıklamaması için hiçbir sebep kalmadı. İşte tam da bundan ötürü, 16 Eylül 2020 tarihinde, birinci parti oyunlarla birlikte bahsi geçen konsolun en gerekli olan bilgileri de bizce verilecek.

Peki, PlayStation 5 için açıklanacak olan fiyat, ne olabilir? Ortaya çıkan yeni bir söylentilere göre İspanya’nın en büyük mağazalarından bir tanesi, AUREA ve ENIGMA isimli iki listeleme gerçekleştirdi veri bankasında. AUREA, 500 Dolar olarak görünüyor ve ENIGMA da 400 Dolar olarak görünüyor. İşte oyuncuların tahminine göre 500 Dolar değerindeki konsol, PlayStation 5. 400 Dolar olan konsol ise aynısının tamamen dijital olan sürümü. Bu arada, daha da farklı söylentilere göre bu konsolun maliyeti 600 Dolar civarında. Bu yüzden, konsolu 550 Dolar olarak bile görme ihtimalimiz var.

PlayStation 5

PlayStation 5 için gerçekleştirilecek olan etkinlikte neler duyurulabilir?

Oldukça güçlü olan bazı söylentilere göre 16 Eylül 2020 tarihindeki PlayStation 5 konsolunun etkinliğine, Final Fantasy XVI oyunu damgasını vuracak. Evet, aylardır söylentilerini duyduğumuz bu yapıt, birçok farklı güvenilir insanın raporuna göre bahsi geçen etkinlik sırasında duyurulacak. Hatta söylentilerin devamına göre bu oyunu geliştiren takım ise Final Fantasy XIV oyununun arkasındaki kişilerden oluşacak. Ayrıca, oyunun MMO türünde olmayacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Hatta, bu oyunun yanında daha küçük bir projenin de gösterilme ihtimali bulunuyor ama projenin ne olduğu bilinmiyor.

Etkinlikte gösterilecek olan bir başka video oyunu ise Gran Turismo 7 olabilir. Bu konu aslında net bir bilgimiz yok ama ortaya çıkan yeni verilere göre bu oyunun araba modelleri, artık dışarıdan gelen emeklerle oluşturuluyor. Daha önce bu modellerin tamamı, geliştirici stüdyonun kendisi tarafından yapılıyordu ve bu işleri çok uzatıyordu. Şimdi ise aynı işlem için Hindistan temelli bir stüdyo ile anlaşıldı ve bu sebepten ötürü de oyunun geliştirilme sürecinde bir hızlanma görebilmemiz mümkün. Bu hızlanma o kadar yüksek olabilir ki Gran Turismo oyununu 2021 senesinin ilk çeyreğinde bile görebiliriz efendim.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x