Xbox Series X ve Xbox Series S yüzünden PlayStation 5 konsolunun fiyatları değişebilir

Bu sırada, PlayStation 5 konsolunun kutu içeriği de ortaya çıktı.

Microsoft, geride bırakmaya hazırlandığımız bu hafta içerisinde hem Xbox Series S konsolunu duyurdu, hem de Xbox Series X ve Xbox Series S için fiyat ile çıkış tarihi gibi kritik bilgileri verdi. Yalnız, Microsoft bu noktada bizleri oldukça şaşırttı; Xbox Series S konsolunu 300 Dolar gibi bir fiyattan hiç beklemiyorduk, kendisinin 400 Dolar olacağını düşünüyoruz. Sony Interactive Entertainment da muhtemelen bunu beklemiyordu; ortaya çıkan yeni raporlara göre Microsoft tarafından açıklanan bu iki fiyat, PlayStation 5 tarafında ciddi bir hareketliliğe sebep oldu, fiyat değişikliğine gidildi.

Kısmen güvenilir sayılabilecek bir kaynak tarafından verilen bilgilere göre Sony Interactive Entertainment, PlayStation 5 için çok daha yüksek bir fiyat düşünüyordu; muhtemelen o konsol 550 Dolar veya 600 Dolar olacaktı. Yalnız, Microsoft tarafının Xbox Series X için 500 Dolar gibi bir fiyat vermesi ardından şirket, kritik bir değişikliğe gitti ve kendi konsolunun da fiyatını düşürerek, 500 Dolar yaptı. Aynı konsolun tamamen dijital olan sürümü ise ne yazık ki 300 Dolar gibi bir fiyatı göremeyecek; temel konsoldan 100 Dolar daha ucuz olacak, 400 Dolar üzerinden satılacak. Bu da pek beklenmedik bir durumdu tabii ki.

Xbox Series X ve Xbox Series S ve PlayStation 5

Peki, PlayStation 5 ile satılacak olan kutudan neler çıkacak?

Sony Interactive Entertainment şirketinin yeni nesil konsolunun fiyatları hakkında raporlar ortada dönerken, ortaya çok daha farklı bilgiler de çıktı. Bu bilgiler, PlayStation 5 konsolunun satılacak olan kutusunun içerisinde yer alacak olan içerikler idi. Aldığımız bilgilere göre satılan kutuların içerisinde konsolun kendisi, kontrolcüsü, standı, HDMI kablosu, güç kablosu, USB kablosu ve klasik belgeleri yer alacak. Aynı şey, konsolun dijital sürümü için de geçerli olacak. Bu noktada önemli olan şey ise standın kutudan çıkacak olması. Anlıyoruz ki stant, konsolu kullanmak için muhtemelen zorunlu tutulacak.

Daha da farklı raporlara göre DualSense, üzerinde ilginç bir teknoloji olacak. Bu teknolojiye göre eğer oyuncuda 1’den fazla DualSense bulunuyorsa, ilk kontrolcünün şarjı bitmek üzere iken otomatik olarak ikinci kontrolcüye geçilecek. Bu geçiş, olabildiğince yumuşak olacak. Aynı zamanda Sony Interactive Entertainment için önümüzdeki hafta da oldukça hareketli geçecek gibi görünüyor; kendilerinin PAX Online 2020 etkinliğinde gizli bir şovları var. Şimdilik bu şov hakkında hiçbir şey bilinmiyor ama PlayStation 5 konsolunun çıkış tarihi ve fiyat bilgilerine yaklaşıyor olabiliriz.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x