Xbox Series S, işlemci tarafında PlayStation 5 konsolundan daha iyi

Xbox Series S konsolunun donanım detayları açıklandıktan sonra ortaya ilginç bilgiler çıktı.

Xbox Series S konsolunun donanımı geçtiğimiz günlerde detaylandırıldı. Bu noktada ise oyuncuların dikkatini çok önemli bir şey çekti. Bu şey, bahsi geçen konsolun işlemcisi idi. Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre bu konsolun işlemcisi, 3.6 GHz değerinde çalışacak. PlayStation 5 konsolunun işlemcisi ise 3.5 GHz değerinde çalışacak. Evet, arada minimum seviyede bir fark var ve belki üçüncü parti oyunlarda bu fark hissedilmeyecek bile ama bahsi geçen ekstra gücü etkili bir şekilde kullanabilecek olan birinci parti oyun geliştiricileri mutlaka çıkacaktır diye düşünüyoruz.

Bu sırada, Xbox Series S için bir kutu açılım videosunun yapıldığını da belirtmek isteriz. Bu videonun kendisini hemen yukarıdan sizler de izleyebiliyorsunuz. Bahsi geçen videoda hem Xbox Series S, hem de Xbox Series X konsolları, kutusundan çıkıyor. Yalnız bu kutu açılışında sadece konsolun kendisini görüyoruz; Microsoft, içerik üreticilerine bir koli içerisinde konsolu göndermiş gibi görünüyor. Yani, resmi kutular bu görüntülerde bulunmuyor. Bu sebepten ötürü de kutuların tam olarak neye benzeyeceğini, kutunun içerisinden neler çıkacağını şimdilik bilemiyoruz.

Xbox Series S

Sizlere hakkında haber sunacağımız tek konsol Xbox Series S değil

Bahsi geçen konsol, işlemci konusunda PlayStation 5 konsolundan daha güçlü olacak ama burada sorulması gereken daha önemli bir soru var: PlayStation 5 konsolu ne zaman çıkacak ve ne kadara satılacak? Amazon Japonya tarafından yapılan bir listelemeye göre bahsi geçen konsol, 20 Kasım 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirilecek. Bu da demek oluyor ki Xbox tarafı yeni nesli başlattıktan 10 gün sonra Sony Interactive Entertainment kendi yeni neslini başlatacak. Bu arada, aynı konsolun fiyatı da bir başka perakendecide, gizli bir şekilde, 500 Dolar olarak göründü. Bu duruma da pek şaşırmamak lazım.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x