Final Fantasy XVI, PlayStation 5 konsoluna özel olarak duyurulabilir

Final Fantasy XVI veya Final Fantasy VII Remake için ikinci bölüm, PlayStation 5 için Ağustos 2020 içerisinde duyurulabilir.

Sony Interactive Entertainment ve Microsoft şirketlerinin Ağustos 2020 içerisinde yeni nesil konsolları için yeni etkinlikler düzenleyeceğini biliyoruz. Hatta bazı söylentilere göre PlayStation 5 için henüz duyurulmamış olan çok önemli üçüncü parti anlaşmaları da bulunuyordu. Şimdi de o anlaşmalardan bir tanesi sızdırılmış olabilir. Microsoft ve Xbox hakkında genelde doğru bilgiler sızdıran Jez Corden tarafından yapılan açıklamalara göre Sony Interactive Entertainment, yeni nesil konsolu için çok önemli bir anlaşma duyuracak.

Final Fantasy XVI PlayStation 5

PlayStation 5 için Final Fantasy XVI oyununu mu göreceğiz?

Söylentilere göre Sony Interactive Entertainment, PlayStation 5 için büyük bir Final Fantasy oyunu duyuracak. Bu oyun, 1 seneliğine bahsi geçen yeni nesil konsola ait olacak. Oyunun kendisi ise ya Final Fantasy XVI, ya da Final Fantasy VII Remake için ikinci bölüm olacak. Açıkçası, Final Fantasy VII Remake oyununun ikinci bölümü, 1 seneliğine Sony Interactive Entertainment şirketinin yeni konsoluna özel olursa, bu durum pek şaşırtıcı olmaz. Sonuçta, oyunun ilk bölümü halihazırda 1 seneliğine PlayStation 4 konsoluna özel olarak çıktı.

İşte tam da bu sebepten ötürü Final Fantasy XVI oyununun duyurulacağını düşünüyor herkes. Eğer bu söylenti veya sızıntı doğru ise gerekli açıklamayı Ağustos 2020 içerisinde gerçekleştirilecek olan etkinlik sırasında alabiliriz. Proje muhtemelen 2020 senesine yetişmeyecektir ama 2021 veya daha ilerisi için de duyurular yapılabilir. Sonuçta, bugüne kadar yeni nesil için gösterilmiş olan oyunların önemli bir kısmının daha çıkış senesi bile bilinmiyor. Bu yüzden de Ağustos 2020 döneminin çok hareketli geçeceğini düşünüyoruz.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x