Gran Turismo 7, Aralık 2020 dönemini hedefliyor olabilir

Bu sırada PlayStation 5 için de DLSS benzeri bir teknoloji patentlendi.

Gran Turismo 7, geçen ay içerisinde PlayStation 5 için duyurulmuştu. Sony Interactive Entertainment ve/veya oyunun geliştirici ekibi ne yazık ki herhangi bir çıkış tarihi vermemişti. Fakat adını bilmediğimiz bir perakendeci, bu oyunun Aralık 2020 içerisinde çıkabileceğini belirten bazı ürünleri, mağazasında sergilemeye başladı. Normalde, bu tarihin yer tutucu olduğunu çok rahatlıkla söyleyebilirdik ama oyun duyurulduğu zaman kullanıcı arayüzünden tutun da saf yarış anlarına kadar birçok farklı sahneyi görmüştük. Yani, belli ki geliştirilme sürecinde belli bir seviyeye gelinmişti. Bu noktada, Aralık 2020 dönemi gerçek olabilir.

Gran Turismo 7

Gran Turismo 7, DLSS benzeri bir teknoloji ile de gelebilir mi?

NVIDIA, bilgisayarlar için DLSS isimli bir teknolojiyi sunuyor. Bu teknoloji sayesinde yapay zeka, performans kazandırarak oyunun çözünürlüğünü ciddi bir seviyede arttırabiliyor. Şimdi ise Sony Interactive Entertainment, bahsi geçen teknolojiye çok benzeyen bir sistemin patentini kaydettirdi. Bu patent, muhtemelen PlayStation 5 için kaydedildi. Yalnız, böyle bir adımın atılmış olması, yeni nesil konsolda DLSS benzeri bir teknolojinin kullanıldığını doğrulamıyor. Şirket, güzel bir fikir elde etmiş olabilir ve bunun başka markalar tarafından kullanılmaması adına patent alımı adımı atılmış olabilir diye düşünüyoruz efendim.

NVIDIA, DLSS 2.0 teknolojisini kullanıyor. Sony Interactive Entertainment ise PlayStation 4 Pro konsolunda Checkerboard Rendering teknolojisini kullanıyordu. Checkerboard Rendering sayesinde video oyunları, sahte 4K dediğimiz çözünürlüğe ulaşabiliyordu. Yoksa, PlayStation 4 Pro konsolu doğal 4K çözünürlük sunabilecek kadar güçlü bir cihaz değildi. Şimdi ise kaydedilen yeni patent, Checkerboard Rendering teknolojisinin iyileştirilmiş sürümü gibi görünüyor. Sony Interactive Entertainment, elinin altında Checkerboard Rendering gibi bir sistem bulunduruyorken de tabii ki onun geliştirilmesini isterdik bizler de.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x