Sevdiklerinizi kurtarmak için ne kadar ileri gidersiniz? Planet of Lana oyunundaki ana karakterimiz söz konusu olduğunda, her şey göze alınır gibi görünüyor. Bir robot ordusu ortaya çıkıp, karakterimizin değer verdiği insanları kaçırdığında, kendisi pes etmiyor. Bunun yerine onları tutsak edenlerden kurtarmak için bir maceraya atılıyor. Böylece de oyunumuz başlıyor.

Sinematik bir bulmaca ve platform oyunu olan Planet of Lana hakkında fark edeceğiniz ilk şey oyunun PlayStation 5 üzerinde kesinlikle muhteşem göründüğü olacaktır. Her kare bir sanat eseri; ortamları ve karakterleri harika bir şekilde canlandırılmış ve canlı renklerle hayata geçirilmiş bir oyun var karşımızda. Bu, gözlere hitap eden bir oyun ama kulaklarınız da kesinlikle unutulmuyor.

Çarpıcı görsellerin yanı sıra, ekranda olup bitenlere ilgi duymanızı sağlamak için aksiyonla mükemmel bir şekilde eşleşen güzel bir müzik seti var Planet of Lana içerisinde. Yine de bu video oyununda yetersiz seslendirme var. Karakterimiz zaman zaman sesli olarak iletişim kuruyor ama bu, anlaşılmaz bir dilde yaşanıyor. Buna rağmen seyahatlerinizde konuşacak çok fazla insan yok.

Planet of Lana oyununun dünyasındaki çoğu kişi büyük uçan robot tarafından alınıp, götürülüyor. Yine de çoğunlukla yanınızda kalan güvenilir bir arkadaş ediniyorsunuz. Oynanış açısından da oyun, çoğu bulmaca platform oyunu gibi başlıyor. Tipik olarak ekran sağa doğru hareket ediyor, engelleri aşıyorsunuz ve ilerlemenizi sağlamak için ortamdaki nesneleri kullanıyorsunuz.

Planet of Lana

Planet of Lana içerisinde daha yüksek bir platforma ulaşmak için kullanabilmeniz için bir sandığı hareket ettirmeniz gerekebilir. Zaman zaman güvenli bir şekilde geçmek için atlatmanız gereken robotik bir düşmanla karşı karşıya geldiğinizde, yapılması gereken bazı gizlilikler de var. Daha sonra güvenilir müttefikiniz haline gelen Mui adlı küçük kedi benzeri bir yaratığı kurtardığınızda işler biraz daha zor ve karmaşık hale geliyor.

Mui yanınızdayken, daha da karmaşık bilmecelerin üstesinden gelmek için birlikte çalışabilirsiniz. Mui isimli sevimli canlıya yerinde kalmasını, yüksek bir alana zıplayarak sizin için bir ip bırakmasını ve çok daha fazlasını emretmek çok kolay. Yine de ilişki iki yönlü işliyor. Sudan nefret ettiği için bazen kendisine bir alanda güvenli bir yol sağlamak için çaba sarf etmeniz gerekebilir.

Planet of Lana oyununun sonlarına doğru aldığınız ve belirli robotları ve makineleri kontrol etmenizi sağlayan bir yetenek de oynanışı tamamlıyor. Her şeyin iyi ölçülmüş bir hızda sunulduğu bu video oyunu, baştan sona sürükleyici kalıyor ve yeni bir şey sunmadan belirli mekaniklere asla çok uzun süre güvenmiyor. Yaklaşık dört saatlik süresiyle, tam zamanında bitiyor oyun.

Sakin geçen akşamda veya bir hafta sonu gününde oturup, kendinizi kaptırmak için mükemmel bir oyun. Sonuç olarak Planet of Lana, bu türün en iyileri arasında yer almayı hak ediyor. En az Inside kadar etkileyici. Bunun üzerine, renkli görselleri ve yürek ısıtan hikayesiyle öne çıkıyor. Elbette, bir başarı avcısı değilseniz, tamamladıktan sonra yapacak pek bir şey yok ama bu gerçekten kaçırmamanız gereken bir deneyim gibi görünüyor.