Önümüzdeki hafta, 24 Mayıs 2018 tarihinde Overwatch isimli video oyunu, ikinci yaşını dolduracak. Tabii bu yüzden oyunun geliştirici ve dağıtımcı ekibi olan Blizzard Entertainment ekibi de bazı kutlamalar düzenliyor. Bu kutlamaların ana halini geçen seneden mutlaka bilirsiniz. Bu yüzden, klasik kutlamalardan bahsetmeyeceğiz. Bu yazımızda, oyun için yayımlanan tatlı bir videodan, o videonun kamera arkası görüntülerinden ve oyuna gelecek yeni bir haritadan bahsedeceğiz.

Overwatch

Videodan bahsetmeden önce dilerseniz öncelikle haritayı aradan çıkartalım. Bu haritanın adı Petra ve Petra, Deathmatch modu için üretilmiş olan bir harita. Bahsetmiş olduğumuz bu harita, oyunun evrenindeki Ma’an Governorate içerisinde bulunuyor ve kendisi bir antik şehir. Yani, Petra bir antik şehir. Bahsetmiş olduğumuz harita için yayımlanmış olan tanıtıcı videoyu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Haritanın görseli de yukarıda bulunuyor.

Doğum günün şimdiden kutlu olsun Overwatch

Şimdi sıra geldi, oyun için yayımlanmış iki yeni videoya. Bu videolardan bir tanesi, doğum günü kutlaması için yayımlanmış olan ana video. Diğer video ise, ana videonun kamera arkası görüntülerinden oluşuyor. Çünkü ana video, tamamen CGI ile değil, “Stop-Motion” tekniği kullanılarak çekildi. Bu yüzden videonun kamera arkasını da görmenizi çok isteriz.

Sizlerin de hemen yukarıdan izleyebileceği videoda Tracer ve Reaper karakterlerini görüyoruz. Tracer, oyunun ikinci doğum gününün yaklaştığını biliyor ve bir pasta hazırlamak istiyor. Tabii bir figür için pasta hazırlamak kolay bir şey değil. Yine de kendisi her şeyi hallediyor ama en sonda ne yazık ki mumları yakamıyor. Burada da Tracer’ın aklına Reaper’ın ateşli silahları geliyor. Sonunda ise mumlar yanıyor, doğum günü kutlanıyor, herkes mutlu oluyor.

Etiketler: