Mount & Blade II: Bannerlord – Nüfuz nasıl kazanılır ve ne işe yarar?

Mount & Blade II: Bannerlord oyununda çok önem vermeniz gereken bir değer bulunuyor.

Mount & Blade II: Bannerlord oyununda sadece kılıç sallamıyoruz. Günlük yaşantıdan tutun da savaşırken bile politika yapmak gerekiyor. Bu noktada da işin içine oyundaki nüfuz sistemi giriyor. Peki, nedir bu sistem? Aslında, sistemin ne olduğunu anlatmak oldukça kolay. Bu video oyununda ne kadar yüksek nüfuza sahip olursanız, diğer insanlar sizin sözünüzü o kadar dinliyor. Yani, bunu saygınlık veya otorite olarak bile düşünebiliriz. Peki, Mount & Blade II: Bannerlord oyununda nasıl nüfuz elde edeceğiz ve insanlara sözümüzü dinleteceğiz? Bu sorunun cevabını, rehber yazımızda vereceğiz.


Mount & Blade için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord oyununda nüfuzu nasıl elde edeceğiz?

Mount & Blade II: Bannerlord, aslında nüfuz kazanabilmemiz için bolca yöntem sunuyor bizlere. Bu yöntemlerden en basiti ise çapulculara saldırmak. Oyunda herkesin başına bela olabilecek bu kişilere saldırmak, onların üstesinden başarı bir şekilde gelebilmek, nüfuzu arttırmanın en kolay yolu. Yalnız, çapulcular tek yol da değil. Çapulcular haricinde garnizona asker bağışlayarak, orduyla birlikte savaşarak, diğer liderlere saldırarak ve tutsakları serbest bırakarak nüfuz elde edebilirsiniz. Yani, oyunun dünyasında varlığınızı güçlü bir şekilde belli etmeniz gerekiyor nüfuz sahibi olabilmek için.

Diyelim ki Mount & Blade II: Bannerlord oyununda bir orduya katıldınız. Orduda kaldığınız sürece gün başına 1 puan değerinde nüfuz kazanıyorsunuz. Ordu ile olan ilişkileri güçlendirmek ise bu değeri arttırabiliyor. Eğer herhangi bir mülk sahibi olursanız; şehriniz veya köyünüz olursa, onların başına da 1 puan değerinde nüfuz kazanıyorsunuz. Tabii her şey; sahiplik, savaş ve ele geçirmek ile alakalı değil. Eğer bu video oyununda sosyal olursanız ve alakalı kategoride yeteneklerinizi geliştirirseniz, daha fazla nüfuz elde etme şansınız oluyor. Ardından da yoldaşlar karşımıza çıkıyor.

Mount & Blade II: Bannerlord oyununda yanınızda yer alan yoldaşların kendi birliklerini toplamalarına izin verebiliyorsunuz. Bu aksiyonu gerçekleştirdiğiniz zaman da nüfuz kazanabilirsiniz. Bunun haricinde, en baştaki isimlerle iyi geçinerek ve görev yaparak da nüfuz değerinizi arttırabiliyorsunuz. Yani, bu video oyununu kısmen iyi ve şerefli bir şekilde oynarsanız, sosyalliğe önem verirseniz, nüfuz elde etmeniz pek de zor olmuyor. Peki, neden tüm bunlarla uğraşıp, nüfuz değerimizi yüksek tutmalıyız ki? Gelin, buna da daha farkı bir başlık altında cevap verelim efendim.

Daha önce de dediğimiz gibi nüfuz, sizin otoritenizi gösterir. Yani, bu değer ne kadar yüksek olursa, sözünüzü o kadar kişiye geçirebilirsiniz. Bu değeri yüksek tutmanız önerilir. Bu sayede de derebeyleri ile olan ilişkinizi sağlıklı bir şekilde ilerletebilirsiniz ve yemin ettiğiniz hükümdar, toprak bahşederken de çok önemli bir rol oynar. Diyelim ki nüfuz değeriniz düşük. Bu durumda muhtemelen size hiçbir hükümdar toprak vermeyecektir. Ayrıca alınan kalelerin ve diğer bölgelerin size verilme oranı da nüfuz değeriniz ile ilişkilendirilir. Yani, nüfuzunuz yoksa, muhtemelen alınan bölgelerden size pay düşmez.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x