Mount & Blade II: Bannerlord – En iyi modlar

Mount & Blade II: Bannerlord oyunundaki deneyiminizi bu modlar ile zenginleştirebilirsiniz.


PC için piyasaya sürülen birçok video oyunu gibi Mount & Blade II: Bannerlord da mod desteği veriyor. 2020 senesinde Steam üzerinden erken erişim versiyonu ile karşımıza çıkan bu oyun, seneler içerisinde birbirinden farklı modlarla desteklendi ve şimdi de sizler için oluşturduğumuz bu rehber yazısında, Mount & Blade II: Bannerlord için mutlaka indirmeniz gereken, en iyi modlardan bahsedeceğiz. Eğer dilerseniz, bu modların en önemlilerini hemen aşağıdan sizler de görebilirsiniz ve oyun deneyiminizi zenginleştirebilirsiniz.


Mount & Blade için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Mount & Blade II: Bannerlord

Just Let Me Play

İlk kez bir Mount & Blade oyunu oynuyorsanız, seçtiğiniz tarafın sıkıcı olduğunu veya yatırım yaptığınız becerilere kötü bir karar verildiğini öğrendikten sonra Mount & Blade II: Bannerlord oyununa yeniden başlamak isteyeceksiniz. Bu durumda ne yazık ki öğretici bölümünü tekrar oynamak ve okumak zorunda kalacaksın. Ancak Just Let Me Play isimli oyun modu ile bunu yapmak zorunda değilsiniz. Bu mod, doğrudan sanal alana atlayabilmeniz için oyundaki tüm öğreticileri ve tanıtım görevlerini atlamanıza olanak tanır. Bazı oyuncular, daha az sayıda görev nedeniyle daha hızlı yükleme de bildiriyor.

Mixed Gender Troops

Feodal bir lord olabilirsiniz ama bu cinsiyetçi olmanız gerektiği anlamına gelmez. Sadece arkadaşlarınız veya kaptanlarınız olarak değil, her iki biyolojik cinsiyeti de saflarınıza dahil ederek modern kültürel uygulamalarınızı savaş alanında serbest bırakın – herkes savaşta eşit olarak ölmeyi hak eder. Mixed Gender Troops isimli mod tam da bunu yapmanızı sağlar. Artık ortaçağ dönemindeki kadın askerler de eğlenceye katılabilir ve düşmanlarınızın kafalarını kesebilir veya onların kafalarını uçurabilir.

Xorberax’s Cut Through Everyone

Mount & Blade II: Bannerlord oyunundaki savaşlar, özellikle yönlü yakın dövüş sistemine alışkın değilseniz, oldukça kaotik ve rastgele hissettirebilir. Bununla ilgili garip olan kısım, silahınız ne olursa olsun, yalnızca bir hedefi parçalayabilir veya hasar verebilirsiniz; bu, bazı büyük iki elli silahlarda gerçekten böyle olmamalıdır. Xorberax’s Cut Through Everyone isimli modu bunu düzeltir ve silahların gerçekten olması gerektiği gibi çalışmasını sağlar. Artık tek bir vuruşla birden fazla düşmanı vurabilir ve sonunda tipik daha güvenli kılıç ve tahta kurulumuna karşı bir büyük kılıç seçmeyi haklı çıkarabilirsiniz.

NPC Revamp

Karakterinizi bir Hollywood ünlüsü için geçerli bir aday gibi göstermenin yanı sıra, oyuncu olmayan karakterler veya NPC tipi karakterler için de bu şekilde bir kurulum yapabilirsiniz. Ne de olsa Mount & Blade II: Bannerlord oyununda evlenebilir ve çocuk sahibi olabilirsiniz – en azından güzellik standartlarınızı kesinlikle onlara dayatmak istersiniz. NPC Revamp, oyun içinde o kadar sığ olmanızı sağlar. Bununla birlikte, mod geliştiricisinin amacı herkesi güzelleştirmek değil, yüz oranlarını yazarın standartlarına daha yakın bir şeye ayarlamaktır. Ancak bu devam eden bir projedir, dolayısıyla henüz tam bir dönüşüm beklemeyin.

Detailed Character Creation

Karakter yaratıcısı, patates çuvalı gibi görünmeyen kullanışlı bir asilzade yapmanıza izin verirken, bugünlerde çoğu rol yapma oyununda keyif aldığımız olağan çağdaş standarttan hala çok uzak. Seçenekler oldukça sınırlı veya mülayim. Detailed Character Creation ise bu eksikliği aşmanıza olanak tanır. Oyunun karakter yaratıcısını alan ve içine bazı özellikler enjekte eden görsel bir estetik modudur. Bununla birlikte, karakter modelleriyle her türlü çılgın şeyi yapmanıza izin veren bazı ek kaydırıcılar kazanacaksınız – en dikkat çekici olanı, boy ve kilo ayarlamalarıdır.

Fast Dialogue

Mount & Blade II: Bannerlord oyununun atlamanıza izin verdiği en kötü gereksiz özelliklerinden biri yükleme ekranlarıdır. Dünya haritasındayken bir NPC ile konuşmak ister misiniz? Yükleme ekranı. Oyun dünyasındayken birlik satın almak ister misiniz? Yükleme ekranı… Her neyse, meseleyi anladınız. Ancak, Fast Dialogue bu hayal kırıklığının bir kısmını hafifletir. Modun açıklaması, tüm harita etkileşimleriyle yükleme ekranlarını kaldırdığını söylüyor. Buna lordlar, haydutlar, köylüler, kervanlar ve küçük hizip toplantıları ile görüşmeler dahildir. Mod genellikle bir veya iki yükleme ekranını kaldırır.