Xbox ekibinin E3 2018 sunumunda gösterilen Metro Exodus, bizler için bir hayal kırıklığı yaratmıştı çünkü oyun için doğru düzgün bir sunum yerine, basit bir video gösterimi yapılmıştı. Oyun hakkında çok fazla şey öğrenememiştik yani. Geçtiğimiz gün ise oyunun resmi internet sitesi, yeni resmi bilgiler ile güncellendi. Bu sayede oyun hakkında yepyeni bilgilerin de sahibi olabildik. Dilerseniz bu bilgilere yazımızın devamından sizler de göz atabilirsiniz.

Metro Exodus

Metro Exodus, kış ve ilkbahar mevsimlerinde değişiklik gösterecek

Metro Exodus oyununun güncellenen resmi sitesinde oyundaki taraflar, yaratıklar ve size zarar verebilecek diğer ögelerden bahsedildi. Öncelikle de kış mevsimindeki tüm ögelere değinildi. Bunlar, taraflar ile başladı ve Hanza isimli bir tarafa değinildi. Moscow Metro topluluklarından bir tanesi olan Hanza, içerisinde bulunduğumuz oyunun en baskın olan topluluğu. Çünkü Reich ve Redline, politik sebeplerden ötürü birbirleri ile sivil savaşa girerek, kendilerini bitirdi. Hanza ise insanlara aklınıza gelebilecek tüm iyi şeyleri vaat ediyor. Ayrıca Hanza ile Spartan Order tarafları da dost.

Kış mevsimi sırasında karşımıza çıkacak olan taraf Hanza olacak iken, bizleri birçok farklı zarar verici ortam bekliyor. Açıklamalara göre oyundaki kış mevsiminde radyasyon oldukça baskın olacak oyunun dünyasında. Mutantlardan da Demon ve Watchman görülebilecek. Demon, Metro Exodus evrenindeki besin zincirinin en tepesinde bulunan yaratık. Yani, kendisini görünce kaçmanızı öneriyoruz. Watchman ise genelde grup halinde dolaşan bir düşman türü.

Kış mevsimi bittiğinde, ilkbahar geldiğinde oyun evreni değişecek. Bu değişim, oyundaki taraflardan başlayacak. Çünkü oyunun ilkbahar mevsiminde Bandit ve Fanatics tarafları karşımıza çıkacak. Ayrıca radyasyon yerine de bolca anomali göreceğiz. Mutantlar olarak da Demon ve Watchman yerine Humanimal ve Schrimp yaratıkları karşımıza çıkacak.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster