E3 2018 sırasında merakla beklediğimiz sunumlardan bir tanesi Microsoft ve Xbox ekiplerine ait idi. Bizler, beklediğimizi aldık bu sunumdan. Şimdi ise sıra bu sunumu özetlemeye geldi. İşte Microsoft ve Xbox ekiplerinin E3 2018 sırasında gösterdiği tüm video oyunları!

E3 2018

Halo Infinite

Xbox ve Microsoft ekiplerinin sunumu direkt olarak Halo Infinite ile başladı. Oyun hakkında çok fazla detay verilmedi ama oyunun muhtemelen bu nesil için piyasaya çıkabileceğini düşünüyoruz. Ayrıca oyun için yeni bir oyun motoru da geliştirilmiş durumda.

Ori and the Will of the Wisps

Ori and the Blind Forest için gelecek olan devam oyunu da E3 2018 sırasında gösterildi ve birçok oyuncuyu etkiledi. Ayrıca bu oyunun 2019 senesinde piyasaya sürüleceği de resmi olarak açıklandı.

Sekiro: Shadows Die Twice

Daha önce Dark Souls ve Bloodborne projeleri üzerinde çalışmış olan From Software ekibi, resmi olarak yeni oyunlarını duyurdu ve bu oyunun adı da Sekiro: Shadows Die Twice.

Fallout 76

Fallout 76, Bethesda ekibinin E3 2018 sunumu öncesinde, Microsoft ve Xbox ekiplerini ziyaret etti. Ekipten gelen açıklamalara göre bu video oyunu, Fallout 4 oyunundan 4 kat daha büyük bir yapıya sahip.

The Awesome Adventures of Captain Spirit

Life is Strange 2 henüz resmi olarak gösterilmedi ama o oyunun ekibi, Life is Strange 2 haricidneki tüm oyunları gösterdi. Bu sefer gösterilen oyunun adı ise The Awesome Adventures of Captain Spirit oldu. Söylenenlere göre bu oyun, Life is Strange evreninde geçiyor. Muhtemelen bu oyunun hikayesi ile Life is Strange 2 oyunlarının hikayesi bağlantılı olacak.

Crackdown 3 

Ertelene ertelene bir hal olan Crackdown 3, yine Microsoft ve Xbox ekiplerinin sunumu sırasında gösterildi. Oyun yine eğlenceli ve bol aksiyonlu olarak görünüyor. Oyun için yayımlanan videosu ise hemen aşağıda.

https://youtu.be/YC4oty9jnMU

Metro Exodus

Pek de şaşırtıcı olmayacak bir şekilde yeni Metro oyununu, Xbox ve Microsoft ekiplerinin sunumu sırasında gördük. Fakat yayımlanmış olan videoda öyle çok büyük bir yenilik filan görmedik, bu da bizim için üzücü oldu tabii ki.

Forza Horizon 4

Sunum sırasında büyük bir merakla beklediğimiz video oyunu idi Forza Horizon 4 ve resmi olarak gösterildi. İçerisinde sezonlar, paylaşımlı dünya ve çok daha fazlasını bulunduran Forza Horizon 4, bizlerin yine ağzını açık bıraktı.

https://youtu.be/VmQNo8xtcAg

Microsoft, video oyunlarına yatırım yapmaya devam ediyor

Microsoft ekibi E3 2018 sunumları sırasında birçok farklı stüdyoyu satın aldıklarını ve yeni stüdyolar açtığını açıkladı. Yeni açılan stüdyonun adı ise The Initiative olarak açıklandı. The Initiative, dünya klası seviyesinde geliştiricilerden oluşan bir stüdyo. Microsoft, The Initiative haricinde Undead Labs, Playground Games, Ninja Theory ve Compulsion Games stüdyolarını da satın aldığını açıkladı.

Tom Clancy’s The Division 2

Tom Clancy’s The Division 2, sunum sırasında ortalama uzunluktaki bir oynanış videosu ile karşımıza çıktı. Bu videoda çok farklı bir şey göremedik, sadece oyunun daha renkli bir havaya sahip olduğu rahatlıkla anlaşılabiliyor.

Shadow of the Tomb Raider

Microsoft ekibi, Shadow of the Tomb Raider oyununu göstermese de olmazdı. Oyun için oldukça ilginç bir video yayımlandı ve bu videoda Lara Croft’un farklı farklı hallerine şahitlik ettik.

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5 isimli video oyunu da resmi olarak ilk defa Microsoft ve Xbox ekipleri tarafından gösterildi. Yapılan açıklamalara göre bu oyun, yeni grafik tasarımı ve üç farklı oynanabilir karakter ile oyuncuların karşısına çıkacak.

Dying Light 2 

Dying Light 2 isimli zombi temalı video oyunu da bu sunum sırasında duyuruldu. Oyun, temelinde yine bir Dying Light ama açıklamalara ve gösterilen videoya bakacak olursak, karşımızda daha detaylı bir video oyunu bulunuyor.

Microsoft ve Xbox ekiplerinin E3 2018 sunumlarında gösterilen diğer oyunlar

Etiketler:

, , ,