THQ Nordic, yayımladığı yeni bir rapor ile birlikte oyunculara üzücü bir haber verdi. Bu rapora göre, orijinal olarak 2018 senesi için duyurulan Metro Exodus, 2019 senesinin ilk çeyreğine ertelenmişti. Yani, ekibin raporlarına göre bu video oyunu 1 Ocak 2018 ile 31 Mart 2018 tarihleri arasında çıkışını gerçekleştirecek. Bu tarih, aynı zamanda mali yılın son çeyreği olduğu için şirket için de mantıklı bir adım olacaktır.

Metro Exodus

Metro Exodus geliştiricileri, oyuncuları üzdü

Şimdilik oyunun neden ertelendiğini bilemiyoruz ama oyun E3 2017 sırasında duyurulmuştu. Duyurulduktan 1 sene sonra piyasaya sürülen nadir video oyunları bulunuyor. Bu yüzden internet alemindeki birçok oyuncu da bu duruma çok üzülmedi, sinirlenmedi. Ayrıca oyunun ertelenmesi, 2018 yılının üçüncü ve dördüncü çeyreğini de biraz rahatlatmış oldu çünkü bu 6 ay içerisinde birçok video oyunu piyasaya sürülecek. Bir de Metro Exodus için nasıl para ayıracağız?

THQ Nordic ekibi bu duyuruyu telafi edebilmek adına E3 2018 sunumları sırasında, oyuncuların karşısına yeni bir oynanış videosu sürebilir. Ekip, muhtemelen oyunları ile Xbox ekibinin sunumuna katılacaktır ve oyunculara, oyun hakkında yeni bilgiler verecektir. Bahsetmiş olduğumuz E3 2018 etkinlikleri ise 10 Haziran 2018 ile 12 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek Xbox ve Microsoft ekibi de E3 2018 etkinliklerini başlatan ekip olacak. Bu etkinlikler, Nintendo ekibinin sunumu ile 2 gün sonra sonlanacak. Eğer dilerseniz, tüm canlı sunumları internet üzerinden canlı olarak takip edebileceksiniz. Sunumları nereden takip edebileceğinizi öğrenmek için buraya, sunumların saatlerini öğrenmek için de buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler: