Fortnite: Battle Royale ve çok daha fazlası, şu sıralar popülerliğini koruyan Battle Royale modunu zenginleştirmeye devam ediyor. Bu popüler dal için bir video oyunu geliştirmek ve ilgi çekebilmek için de artık yenilikçi şeyler yapmak gerekiyor. Mavericks: Proving Grounds isimli oyun da tam olarak bunu yapıyor. Bu oyun, aslında klasik bir Battle Royale oyunu ama bu oyunda 1000 oyuncunun olacak olması, diğer Battle Royale oyunlarından ayırıyor bu yapıtı. İşte bugün de bahsettiğimiz yapıt için bir E3 2018 videosu ortaya çıktı.

Mavericks: Proving Grounds

Yayımlanan Mavericks: Proving Grounds videosunda 1000 kişi yok tabii

Öncelikle hemen söyleyelim, eğer dilerseniz sizler de haberimizin en altından bu oyun için yayımlanmış olan E3 2018 videosuna göz atabilirsiniz. Yalnız bu videoya karşı beklentileriniz çok olmasın. Oyun, her ne kadar 1000 oyuncuya destek veriyor olsa bile video sırasında aynı anda en fazla 3-4 oyuncu görebiliyoruz. Bu da açıkçası bizleri biraz hayal kırıklığına uğratıyor.

Oyun için yayımlanmış olan bu video için genel olarak sinematik bir video da diyebiliriz ama videonun bir noktasından sonra geliştirici ekip, oynanış anları sunuyor oyunculara. Fakat bu anlarda bile oyunun sinematik havası bozulmuyor. Bu yüzden, görüntüleri %100 olarak oynanış anları olarak almanızı önermiyoruz. Belli ki ortada bir oynama var.

Video haricinde, oyun hakkında bazı ilginç bilgilerin de sahibi olduk. Oyunun geliştirici ekibinden gelen bilgilere göre oyuncular, bu oyunu 4 ve 5 kişilik takımlar ile oynayabilecek. Tek kişilik modlar olacak mı, şu an bunu bilemiyoruz. Ayrıca oyun sırasında düşmanlarımızı, ayak izleri ile takip edeceğiz ve aynı zamanda da yabani hayata karşı da savaş vermemiz gerekebilecek. Oyunun haritasında da bolca farklı biyom bulunacak. Yani, aynı haritada hem çöl, hem de kar görmeye hazırlanın bizce.