Nisan 2018 boyunca karşımıza yeni Marvel’s Spider-Man haberleri ile çıkan Game Informer, bugün de yeni bilgiler ile karşımıza çıktı. Game Informer, yayımladığı yeni yazıda, oyun içerisinde bulunabilecek bazı göndermelerden bahsetti. Bizlerin anlamadığı şey ise, bunların neden açıklanıyor olması. Göndermeleri oyunu oynadığımız zaman biz, kendimiz görsek, daha güzel olmaz mıydı sevgili Sony, Marvel ve Game Informer?

Marvel's Spider-Man

Marvel’s Spider-Man içerisindeki göndermelere bakalım şimdi de

Game Informer ekibinin paylaştığı ilk maddeye göre oyunda Avengers Tower, Sanctum Sanctorum ve Wakandan Embassy bulunacak. Aslında bunların oyunda olacağını daha önceden öğrenmiştik ve görmüştük. Şimdi ise resmi olarak öğrenmiş olduk. Emin olmadığımız bir şey ise Stan Lee. Bu efsanevi isim, oyunda tam olarak görünecek mi, bilmiyoruz ama, “Excelsior!” oyunda olacak. Çünkü oyun için yayımlanan videoların bir tanesinde, bir arabanın plakasında, “Excelsior!” yazılmış olarak görünüyor.

Tüm bunların haricinde, Marvel’s Spider-Man içerisindeki Crusher Hogan da unutulmamış. Nereden mi biliyoruz? Çünkü Peter Parker’ın odasında Crusher Hogan vs. The Spider posteri görünüyor. Crusher Hogan haricinde bir de Fisk Construction ve McClintock Construction var. Oyunun içerisinde, neredeyse her yerde Fisk Construction tabelaları görünüyor ve aslında buna şaşırmıyoruz. Çünkü Kingpin, oyunun önemli kötü karakterlerinden bir tanesi. Şaşırtıcı olan tabela ise McClintock Construction. Anlaşılan o ki, Netflix ekibinin Daredevil yapıtında karşımıza çıkan McClintock Construction, Marvel’s Spider-Man içerisinde de olacak.

Scorpion, Rhino ve Vulture da unutulmadı

Bahsetmiş olduğumuz video oyunu için daha önce yayımlanan videolarda Wilson “Kingpin” Fisk, Martin “Mister Negative” Li ve Herman “Shocker” Schultz karakterlerinin oyunda olduğunu görmüştük. Ayrıca bu videoların bir tanesinde bulunan gazetede, Scorpion, Rhino ve Vulture karakterlerinden de bahsediliyor. Bu haberde Scorpion, Rhino ve Vulture karakterlerinin fotoğrafları da bulunuyor. Bu durum, muhtemelen oyunda bu karakterlerin olabileceğini işaret ediyor olabilir.

Bir de SwillCo var tabii. Yazımızın bu kısmına kadar sizlere Marvel göndermelerinden bahsetmiştik. Fakat SwillCo göndermesi, Marvel ile alakalı değil, geliştirici ekibin önceki oyunu olan Sunset Overdrive ile alakalı. Çünkü o oyun içerisinde FizzCo isimli bir marka bulunuyordu. Bu oyunda da SwillCo var. Açıkça bir gönderme bu. Tüm bunların haricinde, oyunda Norman Osborn karakterinin tekrar başkan adaylığını ortaya sürdüğünü görüyoruz. Ayrıca Empire State University de oyunda bulunuyor.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster