2018 senesinin sonbahar aylarında PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için çıkışını gerçekleştirecek olan Marvel’s Spider-Man oyununu, hepimiz biliyoruz. Bu oyun için geçtiğimiz gün birçok farklı konsept tasarım yayımlanmıştı. Bu tasarımların hepsi de The Telegraph ekibinden gelmişti. Bugün ise The Telegraph ekibinin Marvel ile yaptığı bir röportaj ortaya çıktı. Bu röportaj sırasında da oyunun evreni hakkında çok önemli bir bilgiye sahip olduk. Röportaja göre Marvel’s Spider-Man, daha büyük bir hikayenin parçası olacak.

Marvel's Spider-Man

Marvel’s Spider-Man ve daha büyük bir hikaye mi?

Bahsettiğimiz röportajda Marvel, “Bu, Marvel’ın New York’u. Bu, Marvel’ın bir video oyunu. Bir baloncuk içerisinde değilsiniz, Örümcek Adam’ı içinde isteyeceğiniz bir New York’un içindesiniz. Eğer halihazırda bir Marvel fanı iseniz, oyunun dünyasında çok tanıdık logolar ve binalar göreceksiniz. Bunlar, oyunun odak noktasında olmayacak ama şehirde dolaşırken mutlaka dikkatinizi çekecek. Oyunu oynarken, sıradan bir New York’da değil, Marvel evreninde olduğunuzu hissedeceksiniz. Oyunun içerisinde öyle elementler olacak ki, kendinizi daha büyük bir hikayenin içerisinde hissedeceksiniz.” diyor.

Açıklamalara bakacak olursak, Marvel’s Spider-Man içerisinde Marvel evreninden bolca tanıdık yüz göreceğiz. Belki de oyundaki bazı ögeler aracılığı ile diğer Marvel kahramanları hakkında bilgiler göreceğiz. Mesela gazetelerde o kahramanları göreceğiz, TV ekranlarında onları göreceğiz, bu şekilde kendimizi daha büyük bir hikayenin içerisinde hissedebiliriz. Marvel, Sony ve Insomniac Games ekiplerinin net bir şekilde oyunun içerisinde, oynanabilir veya etkileşime geçilebilir farklı Marvel karakterleri ekleyeceğini pek düşünmüyoruz. Tabii ki birkaç karakter olacak, ek paketler ile de yenileri gelecek ama bunlar tahmine ettiğiniz kadar büyük olmayacaktır bizce.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster