Eskiden video oyunu projelerinde görev alan oyuncular, seslendirmenler veya diğer sanatçılar, bu projeleri, kariyerlerinin bittiği yer olarak görürdü. Yani, video oyunlarında performans göstermek, bu kadar düşük bir şeydi. Yeni çıkan God of War oyununda Kratos karakterine hayat veren Christopher Judge ise artık bu durumun, söylendiği gibi olmadığını belirtiyor. Yapılan açıklamalara göre artık video oyunlarındaki senaryolar, basit bir seviyede değil, çok yüksek bütçeli filmlerin senaryosu gibi. Eğer dilerseniz Christopher Judge tarafından yapılan açıklamalara, yazımızın devamından göz atabilirsiniz.

Kratos

Kratos gibi bir karakterin ardındaki oyuncu olmak, herkesin istediği bir şey

Christopher Judge, “Eskiden video oyunu sektöründe oyuncu olmak, bir insanın kariyerinin bittiği nokta idi. Fakat yeni God of War için elime senaryo ilk geçtiği zaman, bunun bir oyun değil, çok yüksek bütçeli bir filme ait olduğunu düşündüm. Çünkü menajerim bana senaryoyu verdiğinde bilinçli olarak bunun bir video oyununa ait olduğunu söylemedi çünkü eskiden video oyunu projelerinden uzak duruyordum. Şimdi ise tanıdığım her oyuncu, video oyunu projelerinde büyük bir rol arama çabasında. Video oyunları artık sadece oynanıştan ibaret değil, senaryo da çok önemli.” dedi bu konuda.

Kratos karakterine can veren Christopher Judge, tüm bunları BBC ekibine verdiği bir röportajda söyledi. Sizlere bu röportajın bağlantısını da verebilmek isterdik ama nedense şu an bu röportaja BBC üzerinden ulaşamıyoruz. Yine de arada sırada kontrol edeceğiz, eğer bağlantı tekrar hayata dönerse, röportajın tamamını sizlerle paylaşacağız.

Etiketler: