PlayStation 4 platformu için 20 Nisan 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştiren God of War, aldığı inceleme puanları ve olumlu yorumlarla büyük bir heyecan oluşturmuş durumda. Oyuncular tarafından da büyük bir beğeniyle karşılanan ve rekorlarla ifade edilen satış rakamları yakalayan oyuna gelen övgülerin kapsamı da günden güne genişliyor. Serinin hayranları veya video oyunları basınının yorumları makul karşılanabilecekken, diğer geliştirici ekiplerden, hatta rakip firmalardan gelen övgüler, günümüzde sıklıkla rastlanan durumlar değil. Haberimizde Sony için video oyunları geliştiren; Naughty Dog ve Guerrilla Games gibi ekiplerin övgüleriyle birlikte, Xbox cephesinden gelen yorumları da görebilirsiniz. Diğer geliştirici ekip yorumlarından örnekleri de en alt kısımda bulabilirsiniz.

God of War, rakipleri tarafından bile övgü yağmuruna tutuluyor

Uncharted ve The Last of Us serilerinin geliştiricisi Naughty Dog ekibinden Neil Druckmann; Twitter üzerinden ilk yorumu yapanlardandı. Neil Druckmann yayımladığı Twitter paylaşımında, oyunu önceden oynadığını ve artık rahat rahat oyun hakkında konuşabileceğini yazarak, geliştirici ekibi tebrik etmişti. Yine Naughty Dog ekibinden Kurt Margenau; oyunun bağımlılık yaptığına benzer ifadeler kullanırken, adeta çocukluk günlerine geri döndüğünü ve oyunu oynarken kapatmakta zorlandığını belirtiyor. Ayrıca Kurt Margenau, God of War oyununu, yılın oyunu olarak lanse ediyor.

Gof of War, en güçlü rakiplerinin bile övgüsünü kazandı

Remedy Games ekibinden Thomas Puha, ekip üyelerinin çoğunun God of War oynadığına gönderme yaparken, Guerrilla Games ekibinden Hermen Hulst, oyundaki baba oğul ilişkisine değindi. Kendisinin de 13 yaşında bir çocuk babası olduğunu vurgulayan Hermen Hulst, Kratos ve Atreus ilişkisinin kendisini bu sebepten ötürü daha fazla heyecanlandırdığını ve oyunu sürekli oynamak için sabırsızlandığını ifade etti. Yine Guerrilla Games ekibinden Jan-Bart van Beek; oyunun tanıtım etkinlikleri sırasında çekilen fotoğrafları paylaşarak, oyunu oynayacağı için duyduğu heyecanı dile getirdi.

Bu konudaki en ilgi çekici Twitter paylaşımlarından bir tanesinin Xbox cephesinden, Mike Ybarra tarafından geldiğini belirtmeliyiz. Mike Ybarra, takipçilerine; kendi hafta sonu yayını esnasında hangi oyunu oynamasını tercih ettiklerini sordu. İşin ilginç tarafıysa; bir PlayStation 4 birinci parti oyunu olan God of War oyununu, seçenekler kısmına eklemesiydi. Neticede, yüzde 70’in üzerinde bir oyla God of War, bu mini seçimi kazandı. Bazı Xbox hayranları, kendisinin yaptığını eleştirerek, markasına sadık kalmamakla suçladı. Xbox markasını temsil ettiğinin hatırlatılması üzerineyse; Mike Ybarra tarafından, her şeyden önce ben bir video oyuncularını temsil ediyorum, yanıtı geldi. Oyunun başarısının ardından gelen yukarıda bahsettiğim Twitter paylaşımlarını ve diğer geliştirici ekiplerin yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz.

God of War ile ilgili bazı Twitter paylaşımları

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster