Bundan birkaç ay önce Hitman: Sniper Assassin, bir satış sayfasında listelenmişti. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için listelenen bu video oyunu, bugün tekrar karşımıza çıktı. Çünkü Hitman: Sniper Assassin bu sefer de Kore ve Avustralya bölgelerinin değerlendirme kurumlarında karşımıza çıktı. Bu tip değerlendirme kurumlarında bir video oyununun listelenmesi ise, oyunun çıkacağını garanti ediyor olabilir. Neden mi?

Hitman: Sniper Assassin

Hitman: Sniper Assassin ile Hitman: Sniper arasında bir bağ olabilir

Video oyunları, çıkışını gerçekleştirmeden önce video oyunu değerlendirme kurumlarına gönderilir. Bu kurumlar, piyasaya çıkacak olan video oyununun final sürümünü veya finale yakın bir sürümünü oynar ve değerlendirilir. Bu değerlendirme sonucunda da hani o oyun kutularında veya videoların sonlarında gördüğümüz yaş sınırı, oyuna koyulur. Hitman: Sniper Assassin isimli oyunun Kore ve Avustralya değerlendirme kurumları tarafından değerlendirilmiş olması ise oyunun çıkacağının garantilendiği anlamına geliyor.

Bahsi geçen video oyunu şu an +15 yaş sınırına sahip ve PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları tarafından listelendi. Bol şiddet içeren bir video oyunu olarak değerlendirilmiş olan bu yapıtın ne zaman çıkacağı ise bilinmiyor. IO Interactive ekibi tarafından geliştirildiği belirten bu oyunun ne yazık ki nasıl bir şey olduğunu da bilemiyoruz. Oyunun eğer çıkışı çok yakınsa bahsetmiş olduğumuz bu video oyunu, bir AAA oyun olmayabilir. Çünkü piyasada Hitman: Sniper isimli bir mobil oyun bulunuyor ve Hitman: Sniper Assassin, bu mobil oyunun farklı bir sürümü olabilir. Bu yüzden çok fazla heyecanlanmamak lazım.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster