Xbox ve Microsoft ekiplerinin bugün gerçekleşen E3 2018 sunumu öncesinde ortaya bir söylenti atılmıştı. Bu söylentiye göre yeni Halo oyununun adı Halo Infinite olacaktı. Bu söylentiler doğru çıktı çünkü Microsoft ekibi, E3 2018 sunumları sırasında aynı isimde bir video oyunu duyurdu. Hatta bu video oyunu için bir de video yayımlandı ama bu videoda oyun hakkında detay görebilmek ne yazık ki pek mümkün değil. Daha doğrusu, oyunun tam olarak neye benzeyeceğini görmek mümkün değil.

Halo Infinite

Halo Infinite, farklı bir video oyunu olacak

Xbox One konsol ailesi ve Windows 10 destekli bilgisayarlar için duyurulan bu video oyunu, serinin klasik geliştirici ekibi olan 343 Industries tarafından geliştiriliyor ama ortada büyük bir fark var. Bu oyun, serinin klasik oyun motorunu kullanmıyor. 343 Industries ekibi, sadece bu oyun için yeni bir oyun motoru geliştirdi. Bu oyun motorunun adı ise Slipspace Engine olarak açıklandı. Yapılan açıklamalara göre Halo serisi bundan sonra Slipspace Engine motorunu kullanacak ve bu oyun motoru, seriyi çok daha farklı bir noktaya taşıyacak. En azından oyunun geliştirici ekibi böyle söylüyor.

Eğer dilerseniz bahsetmiş olduğumuz video oyunu için yayımlanan ilk videoya sizler de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. Dediğimiz gibi, bu video Microsoft ekibinin E3 2018 sunumunda yayımlandı ve birçok oyuncuyu şaşırttı. Bakalım sizler de şaşıracak mısınız? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız efendim.

Etiketler:

,