God of War ilginç bir video oyunu oldu. Kişisel konuşmak gerekirse, oyunda harcadığım onlarca saat bana çok eğlenceli ve epik gelmişti. Her şey çok güzeldi ama oyuna olan heyecanım geçince, işler biraz değişmişti. Çünkü bu oyunda atılan her adımın aslında serinin devam oyununa olan bir hazırlık olduğunu fark etmiştim. Bu da benim için güzel bir şey değildi. Devam oyununu düşünmektense, ekip keşke bu oyun için bazı net adımlar atsaymış ama artık yapacak bir şey yok. Oyunun yönetmeni de zaten bu konu hakkında bazı açıklamalar yaptı.

God of WarGod of War içerisindeki o ejderhalar ne olacak, onları söyleyin bize

God of War oyununun kreatif yönetmeni olan Cory Barlog, verdiği bir röportaj sırasında oyundan ve bu oyunun devam oyunundan bahsetti. Yönetmenin söylediğine göre bu oyunun dünyasında yaptığımız her şey, serinin devam oyununu etkileyecek. Bu noktada sizlere önemli bir bilgi verelim, artık oyun hakkında bazı keyif kaçırıcı bilgiler vereceğiz sizlere. Yani, eğer oyunu henüz oynamadıysanız ve oyun hakkında bir bilgiye sahip olmak istemiyorsanız, yazımızı okumaya devam etmeyiniz.

Cory Barlog bu noktada özellikle yan görevlerden bahsediyor. Bu konu üzerindeki yan görevler ise Valkürler ile ejderhaların bulunduğu yan görevler tabii. Çünkü Kratos, bu oyunda Valkürleri ve ejderhaları serbest bıraktı. Ayrıca bu yan görevler sırasında, henüz maceranın bitmediği de kast edildi. Yani bu iki yan görev bize soracak olursanız, %100 bir kesinlikle serinin yeni oyununda bulunacak. Özellikle de o cüce olan ejderha.

Etiketler: