PlayStation 4 ve Xbox One ile yeni nesil konsollar girdi hayatımıza. Oyuncular sandı ki bu konsollardan sonra yeni neslin gelmesi en az 6 sene sürecek. Fakat öyle olmadı. Sony ekibi de, Microsoft ekibi de 3-4 sene sonra hemen ara nesil konsolları piyasaya sürdü. Bu konsollarda PlayStation 4 Pro ve Xbox One X oldu. Birçok oyuncu bu durumdan hoşlanmadı. Oyuncular hoşlanmadı ama God of War oyununun yönetmeni, bu durumdan hoşlandı.

God of War

God of War da bu nesilden yararlandı 

Daily Star ekibine röportaj veren God of War oyununun yönetmeni Cory Barlog, “Neslin artımlı bir şekilde ilerlemesi güzel bir şey. PlayStation 3 neslinden PlayStation 4 nesline geçişi sevmiştim. Aynı seviyede PlayStation 4 neslinden PlayStation 4 Pro nesline geçişi de sevdim. Fakat bu geçişte her şeyi çöpe atmamız gerekti, her şeyi en baştan yapmamız gerekti. Bir geliştirici olarak bunu sevmiyorum. Fakat sürekli gelişmeye devam edersek, konsolun limitlerine gelmeyi de başarabiliriz. ” dedi bu konuda.

Açıklamalar, “Yani, yeni konsolları sevgi ile kucaklayabilirim ama bir oyun geliştiricisi olarak, kesinlikle yeni bir konsolun çıkması için heyecanlı olamam. Yine de, bu durumla ne kadar karşılaşırsak, o kadar iyi olacağını düşünüyoruz. Bu şekilde büyümeye devam ettiğimiz sürece, her şeyin iyi olacağını düşünüyoruz.” şeklinde devam etti ve sonlandı.

Yapılan açıklamalara bakacak olursak, video oyunu geliştiricileri, aniden yeni konsollarla karşılaşınca bazı sorunlar yaşıyorlar. Her ne kadar ara nesil konsollara oyun portu yapmak, oyun geliştirme sürecinin yüzde 1 kadarı dense de, anlaşılan daha zahmetli bir süreç oluyor bu yüzde 1’lik kesim.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster