Bir yanda Battle Royale türünün en popüler oyunlarından bir tanesi olan Fortnite: Battle Royale bulunuyor. Bir diğer yanda ise Sony ekibinin bu sene piyasaya sürdüğü en önemli birinci parti oyun bulunuyor. Şimdi bir de ortaya bu iki oyununun inanılmaz başarısı çıktı. Superdata ekibinden gelen raporlara göre Nisan 2018 içerisinde Fortnite: Battle Royale, en geniş ücretsiz video oyunu unvanını kazandı. Çünkü Nisan 2018 içerisinde en çok oynanan ücretsiz video oyunu Fortnite: Battle Royale oldu. Peki, God of War ne yaptı?

Fortnite

Fortnite: Battle Royale yine döktürdü

God of War oyunundan hemen bahsetmeyelim çünkü ismini geçirmiş olduğumuz diğer video oyununun söylenmeye değer başka bir başarısı daha oldu. Yine Superdata ekibinin raporlarına göre Fortnite: Battle Royale, Nisan 2018 içerisinde 296 milyon dolar kazandı. Bu para, oyunun çıkışını gerçekleştirmiş olduğu tüm platformlardan geldi. Yani; bilgisayarlar, konsollar ve mobil platformlar üzerinden bu kadar kazanç elde edildi.

God of War ise daha farklı bir başarı elde etti. Yine Superdata ekibinin raporlarına göre bu video oyunu, 2.1 milyon adet sattı. Tabii bu rakamların tümü dijital platformlardan geliyordu. Ayrıca bu satış rakamı ile oyun, PlayStation 4 tarihinin en hızlı satan birinci parti video oyunu oldu. Tabii piyasadaki her video oyunu başarı elde etmedi. Grand Theft Auto V, başarısız olan video oyunlarındandı.

Öyle ki, Grand Theft Auto V, tam 12 aydır, yıldan yıla karşılaştırma yapıldığında sürekli kazançta görünüyordu. Fakat Nisan 2018 ile oyun, yıldan yıla karşılaştırmada %9 kayıp yaşadı. Bu da Grand Theft Auto V oyununun yaşadığı nadir başarısızlıklardan bir tanesi oldu.

Etiketler:

,