God of War serisinde eskiden onlarca tanrı ile savaşıp, birbirinden epik bölüm sonu canavarları ile karşılaşıyorduk. Fakat bu sene çıkışını yapmış olan serinin en yeni oyununda durum biraz daha farklıydı. Evet, oyunda yine bölüm sonu canavarları vardı ama tüm o canavarlar neredeyse aynıydı. Bu da biz dahil birçok oyuncuyu üzmüştü. İşte oyunun kreatif yönetmeni de bu konu hakkında oldukça önemli açıklamalar yaptı.

God of War

God of War içerisinde aslında daha fazla savaş vardı

Bahsetmiş olduğumuz video oyununun kreatif yönetmeni, yaptığı açıklamalarda aslında oyunda daha fazla bölüm sonu canavarı savaşı olduğunu söyledi. Fakat bu savaşlar oyunun final sürümüne koyulmadı çünkü koymak, oyunun geliştirilme sürecini çok uzatıyordu. Öyle ki, oyundaki bölüm sonu canavarlarının tasarımında 15-20 kişi çalışıyordu ve oyuna eklenen her bölüm sonu canavarı da 1-2 sene kaybettiriyordu ekibe. Bu yüzden de yönetmen, birçok bölüm sonu canavarını iptal etmek zorunda kaldı. Bu savaşlar muhtemelen serinin diğer oyunlarına saklanıyor.

Bölüm sonu canavarı savaşları, eski God of War oyunlarında oldukça önemli bir yere sahipti ama anlaşılan o bu oyunda, o kadar da önemli değiller. Eğer önemli olsaydı zaten ekip, bu savaşları kesip atmazdı. Oyunun kreatif yönetmeni de bizim bu söylediklerimizi destekler nitelikte konuşuyor. Yönetmenin dediğine göre bu oyundaki odak noktası, bölüm sonu canavarları değil, anlatılan hikaye.

Etiketler: