Geçtiğimiz aylar içerisinde yeni God of War oyunu karşımıza çıktı ve bizler bayıldık oyuna. Fakat oyunun genel olarak bir problemi vardı. Sanki oyunda yaptığımız her şey, bizi bir devam oyununa hazırlıyordu. Sanırım bu konuda herkes bize katılacaktır. Hatta bizler bu yüzden, devam oyununun da birkaç sene sonra piyasaya sürülebileceğini düşünüyorduk. Bu düşüncelerimiz de oyunun çevre sanatçısı tarafından doğrulanmış olabilir. Çünkü bu sanatçı, şimdiden ana oyunu bıraktı ve devam oyunu hakkında konuşmaya başladı bile.

God of War

Yeni God of War oyununda ya Thor veya Odin gelirse?

Bahsetmiş olduğumuz video oyununun çevre sanatçısı olan Nate Stephens, yaptığı yeni açıklamalarda, bu oyunun devam oyununun çok daha büyük, çok daha iyi ve çok daha uzun olacağını söyledi. Bu konuda öncelikle oyunun en başında karşımıza çıkan bölüm sonu savaşı örnek verildi. Bu savaş, The Stranger karakterine karşıydı, mutlaka hatırlarsınız. Yer yerinden oynamıştı.

Her neyse, çevre sanatçısı bu savaşın çok büyük emek aldığını, tasarımları yapmanın çok zor olduğunu belirtti. Sanatçı, devam oyunlarında eğer Odin veya Thor gibi tanrılarla karşılaşırsak, bu savaşın daha da büyük olması gerektiğini söyledi. İşte bu yüzden ekip, God of War oyununun devam oyununa daha fazla emek verecek. Bu devam oyunu, bu yüzden daha büyük ve daha uzun olacak.

Bahsetmiş olduğumuz video oyununun yönetmeni, zaten daha önceden bu seri için yeni oyunların geleceğini doğrulamıştı. Hatta bu oyunların, İskandinav mitolojisi içerisinde geçeceğini de doğrulamıştı. Hatta ve hatta bunların doğrulanmasına bile gerek yok. Neden olduğunu söylemeyelim, siz sadece God of War oyununu bitirdikten sonra evinize geri dönün ve uyuyun.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster