Geçtiğimiz haftalar içerisinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için çıkışını gerçekleştiren yeni God of War, oldukça güzel bir tekli oyuncu oyunu. Hatta Sony ekibinden gelen istatistiklere göre bu video oyunu, 3 gün içerisinde 3.1 milyon adet satmıştı. Yani, bu oyun için başarılı bir tekli oyuncu oyunu da diyebiliriz. Buna rağmen birçok büyük video oyunu dağıtımcısı, tekli oyuncu temelli oyunlardan uzak duruyor. Çünkü o dağıtımcılara göre tekli oyuncu temelli video oyunları öldü. İşte bu açıklamalara, God of War oyununun yönetmeni cevap verdi.

God of War

God of War yönetmeni, her türden oyuna bu piyasada yer var diyor

Bahsetmiş olduğumuz oyunun yönetmeni, IGN ekibine verdiği röportajda, “Tekli oyuncu temelli video oyunları şu an zirvede. Şu an Fortnite ve PlayerUnknown’s Battlegrounds gibi Battle Royale oyunları üzerinde büyük bir çılgınlık var, evet ama yine de piyasada başka oyun türleri için de yeterli yer var. Bu tip oyunların popüler olması, diğer türdeki video oyunlarının öldüğü anlamına gelmez.” dedi.

God of War oyununun yönetmeni, ayrıca her oyunun, her oyuncu için olmadığını da belirtti. Bu yüzden, Battle Royale oyunları popüler diye sadece Battle Royale oyunlarını geliştirmek de kendisine saçma geliyor. Mesela kendisi, Battle Royale tipinden hoşlanmıyor ve bu yüzden o tipteki oyunlar ne kadar popüler olursa olsun, oynamıyor. Bahsetmiş olduğumuz oyunun yönetmenine göre bu durum bir oyun türünün ölü veya canlı olması ile alakalı değil. Her oyun türü aynı anda hem ölü, hem de canlı olabilir. Kendisine göre video oyunu dünyasında her türdeki video oyununa yer var.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster