20 Nisan 2018 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için çıkışını gerçekleştirmiş olan God of War, bugün karşımıza yepyeni bir bilgi ile çıktı. PlayStation cephesinden verilen bilgilere göre bahsetmiş olduğumuz video oyunu, en hızlı satan özel PlayStation 4 oyunu oldu. Çünkü bu oyun, 3 günde 3.1 milyon adet satmayı başardı. Yapılan açıklamalara göre bu 3.1 milyonluk satış rakamı, global bir rakam. Herhalde Kratos ve Atreus, bu başarıdan memnun kalmıştır.

God of War

Tüm bunlara rağmen, PlayStation ekibi ne yazık ki oyunun tam satış rakamını açıklamadı. Oyun çıkalı 3 gün değil, neredeyse 2 hafta oldu. En azından ilk 3 gün yerine, ilk haftanın satış rakamlarını görmek isterdik. Yine de buna da şükür diyelim efendim.

God of War oyununun geliştirici ekibi konuştu

Bahsetmiş olduğumuz bu başarı ardından Santa Monica Studio ekibinin patronu da bir açıklama yaptı ve, “Öncelikle, Kratos ile bu maceraya atılmak isteyen milyonlarca oyuncuya tüm teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bu desteğiniz sayesinde bizler bugün video oyunu geliştiriyoruz ve karşınıza bu gibi oyunlar ile çıkıyoruz. Oyuncular haricinde, bu güzel video oyununu geliştirmiş olan ekibime de teşekkür etmek istiyorum. Önümüzdeki günlerde, oyuncuların bu oyunda yaşadığı maceraları daha fazla duyabilmek için merakla bekliyor olacağız.” dedi.

Sadece tek bir konsol için piyasaya sürülen video oyununun, 3 günde 3.1 milyon satmış olması gerçekten büyük bir başarı. Bu başarı, kökten değişen serinin, bu değişikliği çok güzel ele aldığını açıkça gösteriyor bizce. Peki, bu oyun hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? God of War, bu satış rakamını hak ediyor mu? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız.