Bir PlayStation 4 veya PlayStation 4 Pro sahibisiniz ve God of War oyununu edindiniz. Bu kısımda olağan üstü bir durum yok tabii. Normal olarak oyunu oynarsınız, bitirirsiniz ve büyük ihtimalle bir daha açmazsınız. Özellikle bu oyun tekli oyunculu bir yapımsa, belki bir daha yüzüne dahi bakmayabilirsiniz. Tüm bunlarla beraber, oynadığınız video oyunu sizlere inanılmaz bir deneyim yaşatmışsa, eğlence ve macerayı beraberinde sunmuşsa, bir de etkileyici bir hikaye barındırıyorsa, yeniden bu keyfi yaşamak isteyeceksinizdir. Tabii bazı oyun içi kazanımlarınızdan vazgeçmek de istemiyor olabilirsiniz. Dilerseniz yeni New Game+ güncellemesiyle ilgili sohbetimize, haberimizin içeriğinde devam edelim.

God of War

God of War, yeniden, daha güçlü bir biçimde oynanabilecek

Giriş paragrafının en alt kısmında, haberimizden sohbet diye bahsettim çünkü biraz da yazımız dertleşmek unsurları taşıyor göreceğiniz üzere. Şimdi yazımızda vereceğimiz haber kısmı; God of War oyunu için yeni bir güncellemenin geleceği ve bu güncellemenin de oyuna New Game+ seçeneğini ekleyecek olmasıdır. Bu seçeneği Yeni Oyun+ olarak da yazabiliriz zira oyun Türkçe dil desteği ile birlikte geliyor. Bilmeyen okurlarımız için ise yukarıda da anlattığımız üzere kısaca ifade edelim. Oyunu bitiren, oyundaki haritanın her yerini didik didik gezen ve yapacak bir şeyi kalmayan oyuncular için bir yeniden başlama seçeneğidir New Game+ özelliği.

Oyuna klasik olarak yeniden, yani sıfırdan başlamakla olan farkı da, pek çoğumuzun bildiği üzere, oyundaki kazanımların kaybedilmemesidir. Bu seçeneğin bulunduğu çoğu oyunda; oyuncular ilerleyişlerine göre, karakteri güçlendirdikleri noktadan itibaren maceraya devam edebilirler. God of War için de muhtemelen böyle bir seçenek, yeni yayımlanacak güncellemeyle beraber getirilmek isteniyor. Dileyen oyuncular, muhteşem macera deneyimini daha güçlü bir başlangıç yapabilecek iken bununla birlikte düşmanları da güçlenmiş bir halde karşılarına çıkabilecek.

Oyuna eklenecek yeniden oynama modunun detaylarının henüz açıklanmadığını belirtelim. Ayrıca oyuncuların beklediği asıl haberin de bahsettiğimiz New Game+ seçeneğinin eklenmesi olmadığının altını çizelim. Yeni bir oyun veya eklenti paketi bekleyen God of War hayranlarına, aynı oyunu ilerlediğiniz yerden bir daha oynayın denmesi, her oyuncuyu aynı şekilde mutlu etmeyecektir. Serini devam edeceğini bilip de en azından bir duyuru bekleyen oyuncuların sabrını fazla zorlamaya gelinmeyeceğini ekleyelim.

Etiketler: