Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, açık betası ile kendisini düzeltebildi mi?

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint oyununun açık betasını deneyimledik.

Ubisoft tarafından geliştirilmekte olan ve dağıtılacak olan Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, geçen haftalarda kapalı beta sürümü ile karşımıza çıkmıştı. Bizler, bu sürece Ubisoft ve Aralgame sayesinde katılım sağlayabilmiştik. Şimdi ise aynı oyunun açık beta süreci gerçekleştirildi ve bizler kendimizi yine bu oyunda bulduk; kapalı beta ile açık beta arasındaki farklılıkları sizlere sunmak istedik.

Ghost Recon Breakpoint

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, pek de farklı hissettirmiyor

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint oyununun kapalı betasından kısmen memnum kalmıştım. Oyunların sorunları bulunuyordu, bu çok belliydi ama kapalı beta olduğu için göz ardı edilebilecek şeylerdi. Şimdi ise oyunun açık betası elimizde ve pek de bir farklılık görünmüyor. Görünüşte bir farklılık yok, evet ama sanki oynanış daha iyi gibi.

Ubisoft, daha önce yaptığı açıklamalarda animasyonların iyileştirileceğini belirtmişti, hatta bunlar birçok görsel ile anlatılmıştı da ama ben hiçbir değişiklik fark edemedim. Bu değişiklikteki asıl amaç animasyonları hızlandırmak idi ama sanki bazı animasyonlar hala çok yavaştı, bazıları da gerçekçi olmayacak seviyede hızlı idi. Sanki bu hızlılık daha önce yoktu, belki de benim algılarım kapalıydı.

Konu animasyon olduğu zaman Ubisoft zaten yüksek gerçekçiliği hiçbir zaman sunmuyor. Günümüzün AAA seviyesindeki çizgisel aksiyon-macera oyunları, bu konuda daha iyi bir iş çıkartıyor. Ubisoft, genelde dev gibi açık dünya oyunlarına odaklandığı için kaynakları animasyonlarda kullanmak istemiyor olabilir ama Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, yer yer eski bir oyun gibi hissettiriyor bu yüzden.

Tabii bu demek değil ki oyunun tamamındaki aksiyonlar berbat. Dediğim gibi, yer yer eski bir oyun gibi hissettiriyor bu yapıt. Yoksa, yürüdüğünüz temele göre animasyonların farklılık göstermesi, bu sistemler ile sunulan detaylar filan yeterince yeni bir oyun gibi hissettirmeye yetiyor. Yine de Tom Clancy’s The Division 2 oyununu hatırlayacak olursam, sanki o oyunun aksiyonları daha gerçekçi, daha normal.

Temel oynanışta veya diğer ögelerde bir değişiklik var mı?

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint oyununun kapalı betasını oynarken, oyuna karşı herhangi bir beklentim yoktu. Oyunu, sadece yeni bir deneyim yaşayabilmek için oynamıştım. Açık betayı ise oyunu sevebilmek için oynadığımı belirtmek istiyorum; bu oyun, yüzlerce saatinizi verebileceğiniz bir yapıt gibi görünüyor. İşte oyunu böyle oynayınca, sanki her şey bir tık daha iyi oldu.

Oyunun ayar menülerinde dolaştım, deneyimimi olabildiğince kişiselleştirdim ki bu noktada bolca ayarın sunulduğunu belirtmek isterim; ardından da oyundan zevk almaya başladım. Oynanış tarafında belki çok bir şey değişmemişti ama bu sefer bu oyunu oynarken, oynanış ögelerinden zevk aldım ve konsolumun başına oturup, birkaç saat boyunca hiç sıkılmadan bu video oyununu oynayabildim.

Ubisoft, sürüş mekaniklerinde herhangi bir değişiklik yaptı mı bilemiyorum ama açık betada sürüş de kesinlikle daha iyi hissettirdi. Kapalı betadaki sürüş mekanikleri tamamen rezaletti. Şimdi ise durum çok daha iyi. Tabii ki hala çok başarılı bir sürüş deneyimi sunamıyor bu video oyunu ama yine de ortalama, belki biraz ortalama altı bir deneyim sunulduğunu belirtmek isterim.

Bu noktada ufak bir not da düşmek istiyorum: Ubisoft tarafından geliştirilmiş olan açık dünya oyunlarına alışık değilseniz, bu oyun ile pek farklı bir deneyim yaşayabileceğinizi sanmıyorum; Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, kesinlikle Ubisoft markasının klasik bir açık dünya oyunu deneyimini sunuyor. Ne bir fazla, ne bir eksik var bu deneyimden. Belki ana oyunda, oyun sonu içerikler ile bu durum değişebilir.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x