Bizleri Japonya’ya bir samuray olarak götürecek olan Ghost of Tsushima, E3 2018 sırasında oynanış görüntüleri ile oyuncuların karşısına çıktı. Oyuncular ise bu görüntüleri çok sevdi ve doğal olarak oyuna olan ilgi arttı, daha fazla soru işareti ortaya çıktı. Bu soru işaretlerinden bir tanesi ise oyundaki samuray karakterine ait özel mekanikler idi. Oyunun geliştirici ekibi ise geçtiğimiz günlerde bu mekanikler hakkında bir açıklama yaptı ve oyundaki samuray mekaniklerinin çok şaşırtıcı olduğunu belirtti.

Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima içerisindeki bu mekanikler acaba ne olabilir?

Öncelikle şunu belirtelim, oyun için yayımlanmış olan E3 2018 videosunda bir yan görevi görmüştük. Bunun haricinde bir de oyunda ana görevler vardır diye tahmin ediyoruz. Bir de zaman geçirmek için açık dünya aktiviteleri karşımıza çıkar. Peki, bunlardan daha fazla ne olabilir bu oyun içerisinde? Geliştirici ekibin söylediğine göre Ghost of Tsushima içerisinde birçok farklı şey olacak. GamingBolt ekibine geliştirici ekibin verdiği bir röportajda ortaya çıkan bu bilgiler ise tahmin edersiniz ki hiç detaylı değildi. Bunun sebebi ise geliştirici ekibin bu oyun hakkında çok fazla konuşmak istememesi. Çünkü ekip, bu oyunun bir sürpriz olmasını istiyor.

Oyunun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre, oyuncular bu oyun içerisinde bir samurayın yapabileceği her şeyi yapabilecek. Mesela bir samuray olduğunuzu düşünün şimdi. İlk olarak aklınıza ne yapmak geliyor? Açıklamalara göre geliştirici ekip, o aklınıza gelen ilk şeyi yapmanıza olanak sağlayacak. Bizim aklımıza, bir meyve kesme oyunu vardı adını unuttuk, ondaki gibi bir meyve kesme sahnesi geldi ama bunun oyunda olacağını pek sanmıyoruz tabii.

Etiketler: