Forza Motorsport 6, satıştan kaldırılıyor

Forza Motorsport 6 oyunu satıştan kaldırılacağı için büyük indirimler de bu oyun için başladı.

Günümüzün en başarılı simülasyon tipindeki yarı oyunu serilerinden olan Forza Motorsport, geniş bir kataloğa sahip. Bu katalogda bulunan oyunlardan bir tanesi de Forza Motorsport 6 ve bugün aldığımız bir habere göre bahsettiğimiz o serinin altıncı oyunu, önümüzdeki ay içerisinde satıştan tamamen kaldırılacak. Oyuncular, oyunu indirebilecek ve oynayabilecek ama satın almak imkansız olacak.

Forza Motorsport 6

Forza Motorsport 6 oyununun en paketleri de indirimde

Turn 10 Studios ve Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre bahsetmiş olduğumuz bu video oyunu, 15 Eylül 2019 tarihinde satıştan kaldırılacak. Oyuncular, o güne kadar bu video oyununu ve oyuna ait ek paketleri %95’e varan indirimler aracılığı ile alabilecek. Hatta, Xbox Live Gold abonesi olan oyuncular, 1 hafta sonra, 15 Eylül 2019 tarihine kadar bu video oyununu ücretsiz olarak kütüphanelerine ekleyebilecek.

Forza Motorsport 6 ile birlikte bu video oyununun PC platformundaki ücretsiz sürümü de kaldırılacak. O oyun ücretsiz olduğu için şimdi Microsoft Store platformunu ziyaret edip, oyunu kütüphanenize eklemenizi öneriyoruz. Açıklamalara göre sadece oyunların dijital satışı durdurulacak. Kutulu satışlar, stoklar yenilenmeyecek şekilde devam edecek ve tabii ki oyuncular bu video oyununu oynamaya devam edebilecek.

2015 senesinde çıkışını yapmış olan bu video oyunu, 4 senelik hayatı ardından satıştan kaldırılacak. Tabii bu oyunun yanında, daha güncel olan Forza Motorsport 7 oyunu hayatına birkaç sene daha devam edecektir. Geliştirici ekip, her ne kadar yedinci oyuna verecekleri desteği bir süre sonra kesecek olsa da en azından yeni nesil konsollar gelene kadar sekizinci oyunun piyasaya sürüleceğini pek sanmıyoruz efendim.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir