Geçtiğimiz haftalar içerisinde Konami adına oldukça üzüntü verici bir durum yaşanmıştı: UEFA, kendi yaptığı bir açıklama ile Konami ve Pro Evolution Soccer için sağladığı lisans anlaşmasını sonlandırmıştı. Yani artık Pro Evolution Soccer 2019 ve sonraki oyunlarda resmi ve lisansı UEFA ögelerini göremeyecektik. Tabii bu durum EA için benzersiz bir fırsat kapısını açtı ve şimdi ortaya çıkan bilgilere bakacak olursak, EA bu fırsatı hemen kullanmış. Çünkü yeni bilgilere göre FIFA 19, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi ile geliyor.

FIFA 19

FIFA 19 ile oyuncuların UEFA dileği kabul oluyor

Öncelikle hemen şunu söyleyelim, ortada resmi bir açıklama yok. Fakat bizler bu yazımızda kesin bir dille konuşuyoruz, neden? Çünkü uzun bir senedir FIFA ve EA ile çalışan Alman futbol yorumcusu, katıldığı bir canlı yayında FIFA 19 için bahsi geçen lisansların satın alındığını belirtti.

Evert ten Napel, “Neredeyse 6 ve 7 yıldır bu seri için sürekli olarak yorumlar kaydediyorum. 2019 için de bunu yapacağım ve oyun daha da iyi bir seviyeye çıkacak. Çünkü EA, oyuna UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi ekledi. FIFA 19 için olan çalışmam neredeyse bitti. İşim tamamen bitince tüm çalışmalarım test merkezine gidecek, test edilecek ve oyuna aktarılacak.” dedi tam olarak.

Evet efendim, artık söyleyecek bir şey yok. EA, Konami ekibinin kaybetmiş olduğu lisansı hemen satın alıp, kullanmaya başlamış bile. Bakalım FIFA 19 içerisinde bu lisanslar nasıl kullanılacak? Ekibin FIFA Ultimate Team modu, kariyer modu ve en önemlisi de, senaryo modu acaba bu lisansı nasıl kullanacak? Gerçekten çok merak ediyoruz. Hatta sırf bunun için oyunu oynamak bile isteyebiliriz. Özledik o oyunlardaki UEFA atmosferini.

Etiketler: