Birkaç hafta önce ilk bilgilerini almış olduğumuz Pro Evolution Soccer 2019, bugün duyurulacaktı. Konami ekibi sözünde durdu ve kısa ismi ile PES 2019 oyununu resmi olarak duyurdu. Bu yazımızda ise sizlere Konami tarafından Pro Evolution Soccer 2019 için yayımlanmış olan tüm resmi bilgileri sunacağız. Dilerseniz hızlı bir şekilde başlayalım.

PES 2019

PES 2019 hakkında beklenen tüm bilgiler yayımlandı

Öncelikle, oyunun resmi çıkış tarihi 28 Eylül 2018 olarak açıklandı. Oyun; hem kutulu, hem de dijital olarak PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Eğer oyunu satın almak isterseniz de karşınıza 3 farklı sürüm çıkacak. Bu sürümlerden ilki Standard Edition olarak geçiyor ve hem dijital, hem de kutulu olarak satılmaya hazırlanıyor. Beckham Edition için de aynı şeyleri söyleyebiliriz. Son sürüm ise Legend Edition olarak geçiyor ve bu sürüm sadece dijital olarak satılmaya hazırlanıyor. Tüm bu paketlerin içerisinde ise MyClub oyun modu için ekstra içerikler bulunuyor.

Pro Evolution Soccer 2019, karşımıza MyClub modunda gerçekleştirmiş olduğu yenilikler ile çıkacak. Artık bu modda, gerçek hayattaki futbolcuların performanslarına göre değerleri değişen futbolcu kartları olacak. Bu sistemin adı High Performance Players olarak geçiyor. Bu mod içerisinde bulunacak Legend Players üyeleri ise Beckham, Maradona, Cruyff, Nedvěd, Gullit, Maldini ve Kahn olacak. Tabii oyuna gelecekte daha fazla Legend Players eklenecek. Tüm bunların haricinde, MyClub moduna PES League maçları da eklenecek.

Pro Evolution Soccer 2019 tabii ki sadece oyun modlarındaki yenilikleri ile karşımıza çıkmayacak. Yapılan açıklamalara göre oyunda yeni top sürme mekaniği, şut çekme mekaniği ve çok daha fazlası bulunacak. Ayrıca yeni dayanıklılık sistemi ile futbolcuların ne kadar yorulduğu da yüzlerine yansıyacak. En azından Konami ekibinin düşüncesi bu yönde.

ML Real Season modu da PES 2019 içerisinde bulunacak. International Champions Cup ögesini de bulunduracak olan bu mod, oyuncuları gerçek bir teknik menajer gibi hissettirmeyi hedefliyor. Son olarak Konami, oyunun teknik geliştirmeleri üzerinde de konuştu. Öncelikle, açıklamalara göre oyun 4K ve HDR desteği verecek ama bu destek, hangi platformlarda olacak, henüz bilemiyoruz. Oyunda dinamik çözünürlülük sistemi de bulunacak ve bununla birlikte, artık stadyum taraftarları da biraz daha detaylı olacak.