Geçtiğimiz gün gerçekleşen El Classico, bizlerin tanıdığı bir markanın reklamını bulunduruyordu. Evet, karşılaşmanın gerçekleştiği sahanın kenarlarındaki reklam tabelalarında Pro Evolution Soccer 2019 oyununun reklamları ile karşılaştık. Çünkü Konami ile İspanya’daki bazı futbol takımlarının anlaşmaları sürüyor. Bu reklam tablolarına göre PES 2019 isimli video oyunu, 9 Mayıs 2018 tarihinde resmi olarak tanıtılacak. Evet, bu tarih oldukça yakın. Hatta direkt olarak yarın. Yani, Pro Evolution Soccer serisinin yeni oyunu oyuncuların karşısına çıkartılacak. Tabii bu sadece bir tanıtım olacak.

PES 2019

PES 2019 farklı iyileştirmeler ile geliyor ama UEFA lisansına elveda diyor

Pro Evolution Soccer 2019 hakkında şimdilik çok fazla bilgiye sahip değiliz. Oyunun sadece artık UEFA lisansına sahip olmadığını biliyoruz. Ayrıca sizlere daha önce sunduğumuz bir haberde oyun içerisinde birçok lisanslı ligin bulunacağını sizlere söylemiştik. Bunun haricinde, oyuncular MyClub oyun modunun tamamen yenilenmiş bir hali ile karşılaşabilecekler bu oyunda.

Son olarak, oyunda Büyülü Anlar isimli özelliklerin bunulacağını, futbolcularda 11 benzersiz özellik bulunacağını ve çok daha fazlasını da öğrenmiştik. Umuyoruz ki bu bilgilerden daha fazlasını, oyun duyurulduğu zaman öğreneceğiz. Pro Evolution Soccer 2019 muhtemelen PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecektir. Oyunda ayrıca 4K ve HDR desteği de bulunacaktır. Bakalım 2018 senesinde de Pro Evolution Soccer serisi ile FIFA serisindeki rekabet alevlenecek mi? Büyük bir merakla bekliyor olacağız efendim.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster