Bethesda şu sıralar birçok video oyunu üzerinde çalışıyor. Bu oyunlar arasında RAGE 2, Fallout 76, The Elder Scrolls VI ve Starfield gibi yapıtlar bulunuyor. Evet, Fallout 76 geliyor ama bu oyun serinin ana oyunu olmayacak. Yani yine de karşımıza Fallout 5 çıkacak ama bu oyun neye benzeyecek? Şirketin yetkili isimlerinden olan Todd Howard, ana serinin beşinci oyunu hakkında konuştu ve ilgi çekici açıklamalar yaptı.

Fallout 5

Tabii bu söylenenler sadece Fallout 5 için geçerli değil

Todd Howard, yaptığı açıklamalarda özetle Fallout 5 oyununun tekli oyuncu temelli bir video oyunu olacağını söyledi. Ekip, sadece bu oyun için değil, buna benzer oyunları için de aynı yolu izleyeceğini söyledi. Yani, açık açık söylenmedi ama The Elder Scrolls VI oyunu da muhtemelen tekli oyuncu temelli olacak. Bu sırada bahsettiğimiz isim, oyunlarda bulunacak sosyal ögelerden de bahsetti ve tekli oyuncu temelli oyunlarında ufak tefek sosyal ögeler kullanabileceklerini söyledi.

Peki, bu oyunlar için oyun motoru ne alemde olacak? Öncelikle şunu söyleyelim, Bethesda ekibinin o yaşlı oyun motoru Fallout 76 için değişmedi. Fakat açıklamalara göre motorda, özellikle ışıklandırma konusunda önemli değişiklikler yapıldı. Şirketten kıdemli bir çalışanın söylediğine göre bu oyun motoru Starfield için büyük bir çapta değişiklik görecek. Bu değişiklik, The Elder Scrolls VI için daha da büyük olacak.

Tüm bunların haricinde Todd Howard, şu sıralar Fallout 76 üzerinde çok sıkı bir şekilde çalıştıklarını da cümlelerine eklemeyi unutmadı. Açıklamalara bakarsak şu an ekip, o oyun üzerindeki vuruş algılama sistemi üzerinde çalışmakta ve oyunu çıkışa hazır hale getirmekte.

Etiketler: