E3 2018 sırasında aslında pek de sürpriz olmayan bir şekilde duyurulan The Elder Scrolls VI, duyurulduğu zaman daha geliştirilme sürecine bile net olarak başlamamıştı. En azından Bethesda bu şekilde açıklamıştı. Tabii durum böyle olunca oyunun hangi platformlara geleceği de söylenmemişti, oyunun çıkış tarihi de. Bizler de bu yüzden The Elder Scrolls 6 oyununun yeni nesil konsollara ve PC platformuna geleceğini tahmin etmiştik. Bugün ise Bethesda ekibi, bir açıklama yaparak oyunun çıkış tarihinden bahsetti.

The Elder Scrolls 6

The Elder Scrolls 6 sizce ne zaman çıkacak karşımıza?

GameSpot ekibine konuşan Bethesda ekibinin önemli çalışanlarından Todd Howard, The Elder Scrolls VI isimli oyunlarının henüz çok erken bir geliştirilme sürecinde olduğunu doğruladı. Durum böyle olunca oyun için belirlenmiş bir çıkış tarihinin olmadığını da düşünebilirsiniz ama Todd Howard, oyun için bir çıkış tarihi belirlediklerini söyledi. Tabii bu tarih, açıkça basına söylenmedi.

Todd Howard, yaptığı açıklamalarda oyunun geliştirilme süreci hakkında da konuştu. Açıklamalara göre ekip, bu video oyununu geliştirirken gereken her zamanı kullanacak ve geliştirilme sürecini aceleye getirmeyecek. Çünkü ekip, The Elder Scrolls serisine layık bir yeni oyun geliştirmek istiyor. Ayrıca ekip, bu video oyununda kullanacağı yeni teknolojileri de hazırlayacağını açıkladı. Bu noktada teknolojiden kasıt tam olarak nedir, bilemiyoruz ama yeni nesilden bahsediliyor olabilir. Yine de emin değiliz tabii ki.

The Elder Scrolls VI oyununun duyurulduğu sırada Starfield isimli bir bilim-kurgu oyununu da duyurmuştu geliştirici ekip. Açıklamalara göre bu video oyununun geliştirilme süreci, The Elder Scrolls 6 oyununun sürecinden daha ilerde ve Starfield, The Elder Scrolls VI oyunundan daha erken bir tarihte çıkışını gerçekleştirecek.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster