Eidos Montréal isimli video oyunu geliştiricisini şu sıralar sıkça duyar olduk çünkü E3 2018 yaklaşıyor. Ekibin de henüz net olarak duyurulmamış iki video oyunu bulunuyor. Bu oyunlar da zaten The Avengers Project ile Guardians of the Galaxy oyunu. Shadow of the Tomb Raider ise zaten duyuruldu. İşte bugün de geliştirici ekip, bu üç video oyunu hakkında konuştu.

Shadow of the Tomb Raider

Eidos Montréal, her 2 senede 1 adet video oyunu çıkartmayı düşünüyor

Ekibin verdiği bir röportajdan aldığımız bilgilere göre Eidos Montréal, şu sıralar 500 civarı çalışana sahip. Bu 500 kişinin çoğunluğu ise aynı anda sadece tek bir video oyunu üzerinde çalışıyor. Yani, şu sıralar geliştirilmekte olan 3 video oyunundan sadece 1 tanesi tam geliştirilme sürecinde bulunuyor. O oyun da zaten Shadow of the Tomb Raider. Bu oyunun geliştirilme süreci bittiği zaman ekip tamamen The Avengers Project oyununa yüklenecek. Ondan sonra da henüz duyurulmamış, muhtemel bir Guardians of the Galaxy oyununa yüklenilecek.

Röportajın detaylarına göre geliştirici ekip, her 2 senede 1 video oyunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu planlama, ekip tarafından yayımlanan geçmiş raporlara da uyuyor çünkü bu raporlar, The Avengers Project oyununun 2020 senesi civarında çıkacağını belirtiyordu. Bu mantığa göre ekibin henüz duyurulmamış üçüncü oyunu da 2022 senesinde piyasaya sürülecek. Ekip, 3 aktif projeye sahip olmasına rağmen, nasıl 2 senede 1 video oyunu yapıyor peki? Çünkü daha önce de dediğimiz gibi, ekibin %90 kadarı tek bir proje üzerinde çalışıyor. Mesela röportaja göre şu an The Avengers Project üzerinde 50 kişi çalışıyor.

Röportajın devamına göre Shadow of the Tomb Raider oyununun çıkışında herhangi bir çevrim içi mod olmayacak ama bir eşli oyuncu modu ve çevrim içi modu, oyunun çıkışından sonra oyuna eklenebilir. Ayrıca ekip, Rise of the Tomb Raider oyununun beğenilmemiş olduğunun farkında ve serinin yeni oyununu da buna göre tasarlıyor. Son olarak da belirtelim: Eidos Montréal ekibi her ne kadar Deus Ex serisi ölmedi demiş olsa da, röportajdan anladığımız kadarıyla şu an kimse yeni bir Deus Ex oyunu üzerinde çalışmıyor. Eğer ekip, her 2 senede 1 oyun çıkartmaya devam ederse, yeni bir Deus Ex muhtemelen 2024 senesinde oyuncuları bekliyor gibi görünüyor ve bu çok uzun bir tarih.

Etiketler: