Square Enix cephesinde şu an 3 farklı video oyunu geliştiriliyor. Bunlardan bir tanesi Shadow of the Tomb Raider, diğeri The Avengers Project ve sonuncusu ise muhtemelen bir Guardians of the Galaxy oyunu. Bugün ise sizlere The Avengers Project hakkında daha fazla bilgi vereceğiz çünkü Reddit üzerinden, oyun hakkında onlarca yeni bilgi sızdırıldı. Yalnız, bu bilgileri birer söylenti olarak kabul etmenizi rica edeceğiz. Çünkü her söylenti ve sızdırma doğru çıkmak zorunda değil, değil mi?

The Avengers Project

The Avengers Project oyununun ana karakteri Ms. Marvel olacak

Söylentilerimize, oyunun ana karakteri ile başlayalım. Evet, görmüş olacağınız gibi, söylentilere göre oyundaki ana karakter Ms. Marvel olacak. Ayrıca söylentilerin devamına göre bu video oyunu kesinlikle bir Destiny, Grand Theft Auto veya herhangi bir çevrim içi servis yapıtının benzeri olmayacak. Bu oldukça şaşırtıcı çünkü Square Enix ekibinin önceki iş ilanları, bu oyunun Destiny benzeri olacağını işaret ediyordu.

Reddit üzerinden ortaya çıkan söylentilerin devamına göre The Avengers Project, büyük bir video oyunu olacak ve Marvel Sinematik Evreni’nin dışında kalacak. Oyun, The Avengers grubunun dağılmış olması ile başlayacak ama bu dağılmanın sebebinin ne olduğunu bilinmiyor. Bilgileri veren kullanıcının söylediğine göre sebep kesinlikle Civil War değil. Söylentilerin devamına göre oyunda büyük bir ana karargah olacak ama bu karargah, yere çakılmış bir Helicarrier olacak. Oyuncular, bu mekan üzerinden farklı yerlere gidebilecek, görevlere başlayabilecek. Bu farklı yerler arasında AIM Island bile bulunuyor.

Ortaya çıkan bilgilere göre oyunda ciddi anlamda fazla karakter olacak ve her karakterin kendine ait bir yetenek ağacı olacak. Oyuncular, tabii ki sadece Ms. Marvel karakterini de kontrol etmeyecek. Ms. Marvel sadece oyundaki en öne çıkan karakter olacak. Bilgilerin devamına göre, oyundaki her karakterin farklı bir oynanış sistemi olacak. Mesela Hawkeye, siper temelli TPS tipinde bir oynanış sistemine sahip olacak. Yani, Gears of War 4 veya Uncharted: Bir Hırsızın Sonu oyunlarındaki gibi TPS oynanışı ile Hawkeye karakterinin oynanış sistemi benzer olacak.

[better-ads type=”banner” banner=”1850″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”0″][/better-ads]

The Avengers Project, çevrim içi de olabilecek

Reddit üzerindeki söylentilerin devamına göre The Avengers Project, çevrim içi modlara da sahip olacak ama bu modlar, söylentilere göre öyle etkileyici ve ciddi modlar olmayacak. Oyuncular, senaryo modunu tek başına veya eşli oyuncu olarak oynayabilecek. Ayrıca oyunun çıkışında bir PvP modu da bulunmayacak. Gelecekte oyuna böyle bir mod gelir mi, bilinmiyor ne yazık ki.

Oyunun çevrim içi modu sürekli yeni içerikler ile güncellenecek ama bu güncellemeler, öyle Grand Theft Auto Online oyununda olduğu gibi yıllarca sürmeyecek. Çünkü geliştirici ve dağıtımcı şirket, bu oyunun devam oyunlarını şimdiden düşünmeye başladı bile. Buna rağmen, bu oyunun senaryosu, devam oyun için elde daha fazla kaynak olsun diye yarım bırakılmayacak. Oyun, tam ve uzun bir senaryoya sahip olacak.

Son olarak, Reddit üzerindeki kullanıcının dediğine göre bu oyunda herhangi bir Guardians of the Galaxy kahramanı olmayacak çünkü bu kahramanlar, kendi oyunlarına saklanıyor. Bu da önceki söylentilere uyuyor çünkü yazımızın başında dediğimiz gibi, ekip tarafından geliştirilen üçüncü bir video oyunu var ve bu video oyunu muhtemelen bir Guardians of the Galaxy oyunu. Yine de ortada resmi bir bilgi bulunmuyor tabii.