EA Play 2018 etkinliğinin en çok merak edilen oyunlarından olan Anthem için hazırlanan sunumlara dair ilginç açıklamalar geldi. E3 2018 öncesinde gerçekleşen, farklı bir alanda ve farklı bir konseptle hayata geçirilen EA Play 2018 sırasında, pek çok Anthem içeriğinin gösterileceğini öğreniyoruz. Oynanış görüntülerinden, sinematik videolara kadar oyuna dair pek çok bilgiye, bu sunumlar kapsamında ulaşılabilecek. Tadımlık bir video parçacığının, oyunun resmi Twitter hesabı aracılığıyla paylaşıldığını da ekleyelim. Ayrıca oyunun ana görsel tasarımı da belli oldu. Bahsettiğimiz tüm detayları, haberimizin içerisinde bulabilirsiniz.

Anthem

Anthem için hazırlanmış kapak tasarımı da ilgi çekiyor

BioWare ekibi tarafından hummalı bir biçimde geliştirilmeye devam eden Anthem oyununu merakla bekleyenler, EA Play 2018 sırasında doyurucu yanıtlara ulaşacaklar gibi görünüyor. Geliştirici ekip yaşanan çıkış tarihi erteleme kararlarına karşın, söz verdikleri üzere oyunun EA Play 2018 sırasında oynanabilir olacağını garanti ediyor. Oyuna dair yeni bir video, oynanış görüntüleri ve çok daha fazlasının EA Play 2018 bünyesinde gösterileceği bildiriliyor. Tüm bunlarla birlikte EA, Anthem oyunundaki mağazalarda nelerle karşılaşılacağına dair bir duyuru yayımladı.

Etkinlikler sırasındaki gösterimlerde oyunun tehlikeli dünyasına inen ve oyunu hayata geçiren hikayeye, karakterlere ve canavarlara bir bakış atılacağı belirtilen bir Twitter paylaşımı da yayımlandı. Yayımlanacak videolardan bir tanesinin küçük bir bölümü, oyunun resmi Twitter hesabından, aşağıdaki ifadelerle birlikte paylaşıldı. Ayrıca EA Play 2018 sırasında, oyunun geliştirme aşamasına dair alacağımız ve daha önce görmediğimiz görsellere ulaşacağımız geliştirici röportajlarının yayımlanacağı da tahmin ediliyor. Dileyenler alt kısımdaki paylaşımı inceleyerek, hasretlerini bir miktar dindirebilirler.


Öte yandan Anthem oyununun, resmi kapak tasarımının da belli olduğu bilgisini alıyoruz. En yukarıdaki görselde göreceğiniz üzere; ana görsel tasarımın, oynanışa paralel bir temada hazırlandığını fark ediyoruz. Oyunun gücünü, karakterler vasıtasıyla göstermek isteyen tasarımcıların, oyundaki genişlik kavramını da irdelediklerini anlayabiliyoruz. Paylaşılan ana görsel tasarımı; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için ulaşılacak pek çok üründe kullanılacak. Oyunun Mart 2019 içerisinde, hemen yukarıda belirttiğimiz platformlar için çıkışını gerçekleştireceğini de hatırlatalım.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster