Anthem isimli oyuna dair bazı tekli ve çoklu oyuncu bilgileri birbirlerine karışınca, oyunun geliştirici ekibi BioWare cephesinden bazı açıklamalar geldi. BioWare’in genel müdürü olan Casey Hudson, oyuncuların kafasını karıştıran soru işaretlerini azaltmak amacıyla bir yazı yayımladı. Bu yazıda; oyunun çoklu oyunculu mu, yoksa tek oyunculu ve senaryo temelli bir oyun mu olacağına dair kafa karışıklıklarına çözüm bulmaya çalışıldığı görüldü kendisinin. Ayrıca geliştirici ekibin, Anthem ile neyi amaçladığını hakkında bilgi de verildi.

Anthem

Anthem, oyunculara kendi macerasını oluşturma şansını verecek

BioWare genel müdürü Casey Hudson tarafından yayımlanan açıklama metninde; oyunun hem tekli hem de çoklu oyuncu desteğini sunarken, bambaşka bir oynanış deneyimi yaşatacağı söylendi. Dünyada değişmeyen tek şey değişimdir, sözüne benzer bir ifade kullanan Casey Hudson; aynı sözleri, video oyunları dünyasına uyarladı. BioWare genel müdürü, söz konusu değişimler yapılırken; eski alışkanlıklara ve kullanıcıların beklentilerine de sadık kalınması gerektiğini sözlerine ekledi. Anthem oyununun da bu doğrultuda, hem yenilikçi hem de geleneksel yapıda, geliştirilmeye devam edildiği açıklamalara eklendi.

Açıklamaların devamına baktığımızda Casey Hudson’ın hikâyenizin kahramanı olmanıza ilham veren macera, çatışma ve arkadaşlık dünyaları yaratıyoruz, sözleri dikkat çekiyor. oyunların kendi hikayelerini yaşadıklarına inanmaları için çaba sarf ettiklerini belirten genel müdür; çoklu oyuncuya imkan verilecek olmasının, oyunun hikayesi olmayacağı anlamına gelmediğini söyledi. Daha önce denenmedik bir biçimde oyunun en baştan belirtildiği biçimde geliştirildiğini ifade eden Casey Hudson, oynanış sisteminin nasıl çalıştığını yakında paylaşacaklarını sözlerine ekliyor.

Açıklamalardan; farklı bir oynanış deneyimi üzerinde çalışıldığı ve hikayeye dair oluşabilecek sorunların en baştan ele alındığını anlıyoruz. Yakın zamanda oyunun genel oynanış biçimini göreceğimiz bilgisini de alabildik. Bu arada EA tarafından yapılan finansal açıklamalar sırasında, Anthem oyununun çıkış tarihinin Mart 2019 olduğu bilgisi verildi. EA Play 2018 sırasında Anthem oyununun oynanabilir olarak deneneceği önceden bildirilmişti. Yeni gelişmeleri merakla bekliyor olacağız.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster