Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

E3 2019 sırasında Call of Duty: Modern Warfare için bolca yeni bilgi verildi

Mesela, Call of Duty: Modern Warfare için hazırlanan yeni oyun motorunun tam 5 senedir geliştirildiğini öğrendik.

E3 2019 sırasında yeni bir tanıtım videosu veya ilk oynanış görüntüleri ile gösterilmemiş olan Call of Duty: Modern Warfare, yine de etkinlik alanındaydı. Bu video oyununun geliştiricileri, bir panel düzenleyecek bu sene nelerin yeni olduğunu anlattı. Doğal olarak da oyun hakkında birçok yeni bilgi geçti elimize. Dilerseniz bu bilgilerin tümüne, haberimizin devamından bir göz atalım.

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare ile farklı bir Captain Price göreceğiz

Call of Duty: Modern Warfare oyununun geliştiricilerinden gelen açıklamalara göre bu senenin oyunu ile bütün ses aktörleri değişti. Serinin eski oyunundan bazı karakterler geri gelecek olsa da o karakterlere sesini verecek olan sanatçılar, tamamen yeni. Yani, tanıdık bir ses duymak pek mümkün olmayacak. Ayrıca, bu video oyununun motorunun da 5 senedir geliştirilme sürecinde olduğu öğrenildi.

Tüm bunların haricinde; bazı mermilerin, bazı duvarların içinden geçebildiği de açıklandı. Özellikle senaryo modunda oyuncuların bu özelliğe dikkat etmesi gerekecek; masum insanlar, bu şekilde vurulabilecek. Ayrıca bu video oyununun hikaye modunda küçük savaşlar olabileceği gibi büyük çaplı karşılaşmalar da bulunacak. Yani, seride pek alışılmadık olaylar göreceğiz.

Hikaye modunda kontrol edeceğimiz kişileri de öğrendik. Call of Duty: Modern Warfare oyununun hikaye modunda 1’den fazla kişileri kontrol edeceğiz. Bunlardan ilki de bir Tier 1 operatörü olacak. Bu operatörü oynarken, Captain Price ile birlikte olacağız. Kontrol edeceğimiz bir diğer karakter ise CIA ile çalışan Sgt. Kyle Gerrick olacak. Son karakter de Alex isimli birisi olacak. Oyunun yarısında Alex olacağız.

Açıklamaların devamına göre Captain Price tabii ki geri dönecek ama bu sefer çok daha farklı bir Captain Price göreceğiz. Serinin eski oyunlarından tanıdığımız Captain Price da aslında oyunda olacak ama kendisinin çok farklı bir yönünü keşfedeceğiz bu video oyunu ile. Son olarak, Juggernaut Suit isimli kıyafetin de bu video oyununda olacağını öğrendik.

Tabii bir de bu video oyununun çevrim içi modu bulunuyor. Oyunun geliştirici ekibi, bu çevrim içi mod hakkında herhangi bir bilgi vermedi ama iki farklı görsel yayımladı. Bu görseller, düşük çözünürlükte olsa da grafik kalitesinin yüksek olduğunu görebilmek mümkün. Ayrıca bu görsellerin direkt olarak oyun içinden alındığı da belirtiliyor. Bahsi geçen görsellerin ilkine buradan, ikincisine de buradan göz atabilirsiniz.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir