Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Call of Duty: Modern Warfare ile Modern Warfare serisi en baştan başlayacak

Yani, karşımızda Call of Duty: Modern Warfare 4 bulunmuyor; seriye yepyeni bir başlangıç yapılıyor.

Call of Duty: Modern Warfare serisi, birçok oyuncuya göre bu markanın en iyi serilerinden bir tanesi idi. Yalnız bu seri, üçüncü oyunu ile mecburen sonlanmıştı; Rusya ile Amerika Birleşik Devletleri, nükleer bombalar ile akrobasi çalışmaları yapmaya başlamıştı. Peki, madem dünyanın sonu geldi, bu yeni oyunda ne işlenecek? İşte bu sorunun cevabı, oyunun hikaye modunu geliştiren kişiler tarafından verildi.

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare ile yepyeni bir hikaye göreceğiz

Açıklamalara bakacak olursak bu oyun, serinin dördüncü oyunu olmayacak. Serinin üç oyundan oluşan ilk hikayesi, üçüncü oyun ile tamamen sonlandı ve geliştirici ekip, o hikayeye tekrar dönmeyecek. Bu yeni oyun ile de oyuncuların karşısına yepyeni bir hikaye çıkacak. Buna karşılık, yeni hikayede oyuncuların alıştığı, Captain Price gibi karakterler yer almaya devam edecek. Yani, tamamen yeni bir deneyim olmayacak.

Açıklamaların devamına göre bu oyun ile savaşın gri noktalarına değinilecek. Özellikle de ahlaki açıdan karmaşık olan durumlar işlenecek. Yani, oyuncuların karşısına ne tamamen iyi, ne de tamamen kötü; ne tamamen beyaz, ne de tamamen siyah olan durumlar sunulacak. Ayrıca bu oyundaki düşmanlarımızın Ruslar olacağını da öğrendik ama aynı zamanda, oyunda Rus dostlarımız da bulunacak.

Sadece Ruslar değil; Batı tarafında da hem Batılı dostlarımız, hem de düşmanlarımız yer alacak; Orta Asya bölgesinde de hem özgürlük savaşçıları ile birlikte savaşacağız, hem de teröristlere karşı mücadele vereceğiz. Yani, bu video oyununda net bir düşman tarafı olmayacak; her şey oyuncuların bakış açısına göre değişiklik gösterebilecek.

Son olarak, Call of Duty: Modern Warfare ile savaşın acı yönünü gösteren bir hikayeyi de deneyimleyeceğimizi öğrendik. Yani, bu deneyim biraz da serinin ilk oyununa benzeyecek; oyuncular bu oyun ile kahraman olmayacak; savaşın ne kadar kötü, katlanılmaz bir şey olduğunu görecek ve kaybetmenin ne demek olduğunu anlayacak.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir