Bundan birkaç gün önce sizlere bir haber sunmuştuk. Bu haberimizde, oyuncuların Battlefield V oyununa olan ilginç sinirini sizlere sunmuştuk. Bu sinir, İkinci Dünya Savaşı temalı bir video oyununda kadın karakterlerin bulunması ile alakalı idi. İnternet aleminde bu konu büyüyünce, DICE ekibi kısa bir açıklama yaparak, “Gerçekçilikten önce eğlence bizim için önemli.” demişti. Bugün ise geliştirici ekip daha uzun bir açıklama yaptı. İnternet aleminde boşuna çaba sarf etmeyiniz, Battlefield 5 içerisindeki kadın karakterler kaldırılmayacak.

Battlefield 5

DICE, Battlefield 5 ile herkesi temsil etmek istiyor

DICE ekibinin patronu olan Oskar Gabrielson, “Battlefield V isimli oyunumuz gösterileli 2 gün oldu ve şimdi sizlere, oyunumuza gelen yorumlar hakkındaki düşüncelerimi sunmak istiyorum. Görünüyor ki biz tanıtımımız ile birçok kişiyi heyecanlandırdık ama aynı zamanda da farklı konular üzerinde birçok soru işareti uyandırdık.” şeklinde başladı açıklamasına.

Oskar Gabrielson, “Öncelikle şunu söylememe izin verin: Oyuncu seçimleri ve kadın karakterler Battlefield 5 içerisinde kalacak. Bizler, bu oyun ile İkinci Dünya Savaşı dramasının herkesi temsil etmesini istiyoruz, oyuncuların kendi karakterlerini özgürce kişiselleştirebilmesini istiyoruz. Bizler, DICE olarak oyunlarımız ile mükemmel deneyimler sunuyoruz ve oyunlarımızın öncelikle eğlenceli olduğundan emin oluyoruz.” şeklinde devam etti.

Battlefield V hakkındaki açıklamalar, “Battlefield evreni her zaman oyuncuların istediği gibi oyunu oynaması ile alakalı olmuştur. Mesela üç oyuncunun, alev silahı ile tek bir ata sığması gibi. Battlefield 5 ile de oyuncular istediği gibi oynayabilecek çünkü bu oyun, herkesin Battlefield’ı olacak.” şeklinde sonlandı.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster