Battlefield V içerisinde iki farklı para birimi olacak

Geçtiğimiz günlerde Battlefield V isimli video oyunu sonunda resmi olarak tanıtıldı. Bu tanıtımda, seride değişen onlarca şey gördük. Mesela, artık Battlefield 5 ile oyunda ek paket, genişletme paketi, Premium Pass veya Season Pass gibi şeyler olmayacak. Tüm ek içerikler, oyunculara ücretsiz olarak sunulacaktı. Tabii böyle olunca EA ekibinin elinden büyük bir kazanç kaynağı eksilmiş gibi görünebilir ama durum öyle değil. Çünkü EA, mikro ödemeler ile kazanç sağlamaya devam edebilecek. Nasıl mı? Gerçek para ile satın alınabilen özel bir oyun içi birim ile.

Battlefield 5

Battlefield 5 yine de para kazanacak

Battlefield V oyununun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre oyun içerisinde iki farklı para birimi olacak. Bu birimlerden bir tanesi oyunu oynayarak kazanılabilecek. Diğer birim ise sadece gerçek para ile alınabilecek. Yapılan açıklamalara göre, özel para birimi ile oyundaki kozmetik ögeler satın alınabilecek. Yani, bu birim ile oynanışı temelden etkileyebilecek bir ögenin satın alınamayacağı görünüyor. Tabii ki karakter özelleştirme de oynanışı etkileyebilir, kamuflajlar ve çok daha fazlası ile ama bu durum genelde bizim dediğimiz gibi görülmüyor.

EA ve DICE ekipleri, yaptıkları açıklamanın devamında, Premium Pass ögesi kaldırıldı diye oyun içerisindeki her şeyin gerçek para ile satılmayacağını da tekrarladı. Ekip, oyuna karakter özelleştirme sistemini bu yüzden eklediklerini, oynanış ile alakalı şeylerin gerçek para ile satın alınmayacağını tekrarladı.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x